Pada deszcz - a głogowianie skaczą nad wodą w przejściu...

  Pada deszcz - a głogowianie skaczą nad wodą w przejściu podziemnym

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pada deszcz - a głogowianie skaczą nad wodą w przejściu podziemnym
  Głogów. Pamiętajmy o telefonie awaryjnym w przypadku zatkanych studzienek
  Pada deszcz - a głogowianie skaczą nad wodą w przejściu podziemnym
  Ostatnie opady deszczu dały się trochę we znaki mieszkańcom miasta. W poniedziałek, 4 maja, powody do narzekań mieli na pewno Ci, którzy rano musieli przejść przez przejście podziemne przy al. Wolności.

  - Młodzi szli z samego rana na maturę, zestresowani. Dziewczyny poubierały baletki i inne lekkie buty. No i w przejściu podziemnym czekała na nie niespodzianka, istny basen - opowiadał nam czytelnik, którego zbulwersowało to wydarzenie.


  Po jego telefonie sprawdziliśmy. Faktycznie, zatkany odpływ sprawił, że w przejściu stała woda i to tak, że suchą nogą nie dało się przejść. Ludzie próbowali przeskakiwać na drugą stronę kałuży, albo przechodzić szybko długimi krokami, ale nikt nie uniknął wdepnięcia w warstwę wody.

  - Ja rozumiem, że zatka studzienkę gdzieś w jakiejś bocznej uliczce, ale nie w miejscu gdzie codziennie przechodzą tysiące osób. Ktoś to powinien kontrolować, tym bardziej, że tędy chodzi się też do ratusza - mówili głogowianie, których zastaliśmy w przejściu przy próbie przejścia na drugą stronę wody.

  W poprzednich numerach informowaliśmy już o specjalnym numerze alarmowym, na który można zgłaszać zatkane studzienki w mieście. Była więc okazja go przetestować. Efekt faktycznie był, bo gdy po kolejnym deszczu poszliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja w przejściu, stojącej wody nie było.

  - Prosimy o sygnalizowanie urzędnikom takich sytuacji i zgłaszanie miejsc, gdzie po deszczu została zapchana kratka deszczowa. Wystarczy zadzwonić pod numer 724878784 - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska z głogowskiego ratusza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama