Będą kolejne boiska. Jest już na to kasa

  Będą kolejne boiska. Jest już na to kasa

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Inwestycje. Trwa budowa przy Gimnazjum nr 5
  Miasto zdobyło kolejne pieniądze na budowę boisk przy szkołach. Tym razem chodzi o prowadzone już prace przy Gimnazjum nr 5 na Koperniku.

  Przy szkole powstaje kompleks w skład którego wchodzić mają: boisko do piłki nożnej, bieżnia czterotorowa, pole do pchnięcia kulą,dwa boiska do badmintona, skocznia wzwyż, boisko do siatkówki i boisko wielofunkcyjne w skład którego wchodzić będą miejsca do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Wokół kompleksu postawione zostaną łapacze i zbudowane chodniki. Cały obiekt będzie oświetlony i co najważniejsze monitorowany.

  - We wtorek prezydent Rafael Rokaszewicz odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego zaświadczenie potwierdzające otrzymanie dotacji na ten cel w wysokości miliona złotych - opowiada Marta Dytwińska-Gawrońska z głogowskiego ratusza. - Z ogólnodostępnych, bezpłatnych boisk oprócz dzieci i uczniów szkół i przedszkoli zlokalizowanych na osiedlu Kopernika, będą mogli korzystać też wszyscy inni mieszkańcy okolicy.

  Prace idą pełną parą i kompleks boisk ma zostać ukończony do września tego roku. Dzieci będą mogły więc z niego korzystać już od przyszłego roku szkolnego.

  To już kolejny obiekt, który ma zostać oddany do użytku w naszym mieście. W ostatnim czasie podobny kompleks otworzono przy Szkole Podstawowej nr 12.

  3 miliony złotych ma kosztować cała budowa kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 5. W tę kwotę wliczona została już dotacja, którą prezydent otrzymał od województwa. Dzięki dotacji, milion złotych z budżetu miasta będzie mógł trafić na inne cele.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama