Wybory 2015: Debata prezydencka TVP za nami. Kto wygrał?...

  Wybory 2015: Debata prezydencka TVP za nami. Kto wygrał? [SONDA] [RELACJA] [ZDJĘCIA] [VIDEO]

  Damian Dragański, Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Debata prezydencka 2015
  1/31
  przejdź do galerii

  Debata prezydencka 2015 ©Fot. Piotr Smoliński

  We wtorek w studiu TVP odbyła się debata prezydencka 2015. Zabrakło na niej ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, który nie przystał na zaproszenie organizatorów.
  Brak obecności Bronisława Komorowskiego na debacie organizowanej przed Telewizję Polską oburzył część kandydatów. Sztaby m.in. Magdaleny Ogórek, Andrzeja Dudy czy Pawła Kukiza domagały się w studiu pustego krzesła, które miało być przeznaczone dla urzędującego prezydenta. "Nie będzie Bronek pluł nam w twarz" - napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. Na cztery godziny przed debatą groził, że może nie wziąć w niej udziału.

  Debata prezydencka 2015 | Prezentacja kandydatów

  Źródło: TVP/x-news

  Sonda

  Kto wygrał debatę prezydencką?  Kukiz ostatecznie pojawił się w studiu. - Ubolewam, że nie ma z nami prezydenta Komorowskiego. Świadczy to o jego arogancji i bucie. Mam dla prezydenta krzesełko, żeby był tu z nami duchem - wyjaśnił i zaprezentował telewidzom składane krzesełko, które rozstawił przy swoim pulpicie. - Przypominam, że wszyscy kandydaci biorą udział w debacie na stojąco - skomentował zachowanie Kukiza prowadzący program Krzysztof Ziemiec.

  Debata prezydencka TVP. Kto wygrał?


  Kandydaci w trakcie debaty wypowiedzieli się na trzy następujące tematy: polityka zagraniczna, społeczna i wizja państwa w przyszłości. Nie zabrakło mocnych deklaracji. Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział, że w pierwszym roku swojej prezydentury zmniejszy wiek emerytalny i zmieni kwotę wolną od podatku do 8 tys. - Jeśli mi się nie uda, podam się do dymisji - zadeklarował.

  Duda dodał również, mówiąc o polityce zagranicznej, że Polska powinna płynąć własnym nurtem. - Polityka płynięcia w górnym nurcie, zaproponowana przez Donalda Tuska, skompromitowała się. Musimy stworzyć własny nurt w polityce światowej. Jesteśmy narodem w sercu Europy, mamy swoją historię i mamy prawo do takiej polityki - przekonywał.

  Z kandydatem PiS nie zgodził się Janusz Palikot. Jego zdaniem pomysły Dudy na politykę zagraniczną są nieracjonalne. - Inni zbudowali nowoczesną politykę na kalkulacjach, interesach, my tymczasem mamy od 25 lat niezależne państwo, które kochamy miłością młodzieńczą, ślepą. Nie mierzymy sił na zamiary i chcemy rzucać się z gołymi rękami na czołgi. Potrzebujemy armii managerów, a nie rezerwistów - powiedział Palikot.

  W trakcie debaty nie zabrakło również tematów związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. M.in. Marian Kowalski czy Janusz Korwin-Mikke przekonywali, że powinniśmy opuścić grono wspólnoty.

  Debata prezydencka 2015 | Kandydaci o polityce zagranicznej

  Źródło: TVP/x-news


  WYBORY PREZYDENCKIE 2015 | ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY


  Komorowski wybrał Polsat


  Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski godzinę przed debatą w TVP pojawił się w telewizji Polsat, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy, Jarosława Gugały, Przemysława Szubartowicza oraz Marcina Piaseckiego. W dyskusji dominowały kwestie społeczne i polityka zagraniczna. - Trzech na jednego, to i tak sprawiedliwej niż dziesięciu na jednego - podkreślał prezydent, odnosząc się do odrzucenia propozycji wspólnej debaty z pozostałymi kandydatami do fotela prezydenckiego.

  W pierwszej części programu "Trzech na jednego" prezydent musiał ustosunkować się do kwestii in vitro, która poruszana jest w jego najnowszym spocie wyborczym. Zapytany przez jednego z dziennikarzy, jak ów spot, atakujący jego kontrkandydata Andrzeja Dudę ma się do hasła "zgoda i bezpieczeństwo" prezydent odpowiedział, że nigdy nie kwestionuje cudzych poglądów, a jedynie pozytywny wpływ ludzi je wyrażających na politykę.

  Prezydent bronił także ustawy podnoszącej wiek emerytalny, podkreślając, że gdyby jej nie było zmniejszyłyby się emerytury. - Zmniejsza się ilość Polaków którzy pracują na emerytury, a zwiększa się liczba osób chcących je otrzymywać. Ktoś kto chce cofnąć wiek emerytalny wykazuje się kompletną nieznajomością prawa. Młodzi ludzie musieliby odprowadzać większą składkę na system emerytalny. Musimy wszyscy na zasadzie solidarności międzypokoleniowej pracować nieco dłużej - tłumaczył Komorowski, zaznaczając przy tym, że jego kancelaria szuka rozwiązania, które pozwoli aby nie tylko wiek był wyznacznikiem przejścia na emeryturę, ale i staż pracy.

  Czytaj także

   Komentarze (196)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pawel Kukiz

   persona non grata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   to przedsmak demokracji na zywo, ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   depesza z Polski 10 maja

   sokrates (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Luksusowe jachty na Cyprze internowane. stop. Lasy w rękach ludu tubylczego pozostają. stop. Lichwa zakazana. stop. Seryjny morderca zatrzymany. stop. Konta na Kajmanach zablokowane. stop....rozwiń całość

   Luksusowe jachty na Cyprze internowane. stop. Lasy w rękach ludu tubylczego pozostają. stop. Lichwa zakazana. stop. Seryjny morderca zatrzymany. stop. Konta na Kajmanach zablokowane. stop. Obywatele dostali ćwiartkę świeżego powietrza na otrzeźwienie. stop. Skrzynki wróciły do właściciela. TV już nie kłamie. stop. Nastał ład i porządek.... kropka nad i.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ah

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Byle nie duda.wydaje sie byc drugim tuskiem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego głosujemy na Kukiza !!

   Ruan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Należy:
   1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że...rozwiń całość

   Należy:
   1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że wybrany zależmy jest od wyborcy, a nie od SZEFA partii i odporny na naciski lobbystów.
   2. Wprowadzić DECENTRALIZACJĘ zarządzania i finansowania państwa. Taki system ogranicza korupcję dlatego, że kontrola społeczna jest „bliżej” możliwych patologii.
   Instytucje centralne ograniczone są do działań kontrolnych, a nie decyzyjnych – czyli są zainteresowane w łapaniu przekrętów (nic na tym nie tracą). Poza tym brak „dojnych krów” - trudno okradać samego siebie.
   3. Oba w/w punkty powodują, że ludzie utożsamiają się ze swoim „heimatem” i tworzy się Społeczeństwo Obywatelskie – oczywiście z czasem !!!
   4. Jak powinien wyglądać np: 10-cio miejscowy JOW – 3-4 miejsca są zarezerwowane dla partii, które uzyskały najlepsze wyniki w okręgu w ostatnich wyborach, 2 miejsca dla stowarzyszeń lokalnych (ta sama zasada), pozostałe (5-4) dla osób, które uzyskały najwięcej podpisów przed wyborami.
   5. Muszę dodać, że zasada wyboru w TYM przypadku to jeden z dziesięciu – czyli jest JEDEN wygrany. Ilość miejsc w JOW-ie to oczywiście sprawa do uzgodnienia.
   6. Taki system premiuje indywidualności i lokalnych liderów – co powoduje napływ do polityki nowych twarzy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzie nowy Prezydent RP

   WR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Warto obejrzeć. Dzieje się historia...: https://youtu.be/f7KgmY8DcXE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Przypominam, że dzisiaj o 20.12 w TVP Info będę gościem redaktora Kraśki. Zapraszam do oglądania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Braun bardzo ostro o prezydencie „Zdrajca kontaktował się z FSB”

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Kandydat na prezydenta, Grzegorz Braun w wywiadzie dla Pikio.pl nie szczędził słów krytyki ad vocem Bronisława Komorowskiego. Zasugerował że głowa państwa polskiego jest uwikłana w niejasne...rozwiń całość

   Kandydat na prezydenta, Grzegorz Braun w wywiadzie dla Pikio.pl nie szczędził słów krytyki ad vocem Bronisława Komorowskiego. Zasugerował że głowa państwa polskiego jest uwikłana w niejasne koneksje i jest sterowana przez oficerów FSB. Stwierdził również, że Komorowski jest patronem WSI i nie reprezentuje polskich interesów.

   „Trzeba, żebyśmy doczekali procesu tego zdrajcy stanu, trzeba, żeby jak najszybciej znalazł się on w dobrze strzeżonej celi przy ul. Rakowieckiej, jego bliskie kontakty z sowieckim, postsowieckim funkcjonariuszem KGB/FSB Patruszewem, to są rzeczy tak ewidentne… Jego bliskie relacje z zieloną postsowiecką bezpieką WSI… Ten patronat jakim objął interesy WSI w Polsce, to wszystko kwalifikuje go przed Trybunał Stanu”.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   don

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Braun to idealny kandydat na prezydenta....on zmieni WSZYSTKO na lepsze...Polonia popiera go prawie w stu procentach a oni są bardziej świadomi niż Polacy w kraju niestety....Mam nadzieję że po...rozwiń całość

   Braun to idealny kandydat na prezydenta....on zmieni WSZYSTKO na lepsze...Polonia popiera go prawie w stu procentach a oni są bardziej świadomi niż Polacy w kraju niestety....Mam nadzieję że po wyborach będziemy w wolnej Polsce ....mobilizujmy się po jesli tego nie zrobimy Polski już nie będzie ...nie będzie już czego ratować proszę apeluje modle się pozdrawaiwm moich rodaków obudzmy się już czas najwyższyzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   braun?

   Tomasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Nie wydaje mi się żeby mógł zostać prezydentem ktoś kto wita się "Szczęść boże..." na debacie prezydenckiej...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ........

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   A ty przywitałbyś się słowami k.... cześć

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten rząd zdrajców musi odejść

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   lepiej szczęść boże ,niż huj wam w d***

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile ci za to płacą

   szukam pracy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Ile ci za to płacą sprzedawczyku za lansowanie tego nawiedzonego świra?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   na pewno mniej niż tobie za obciąganie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten rząd zdrajców musi odejść

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Chociaż będę głosować na JKM to musze przyznać, że Braun to facet z jajami :))


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaja

   to (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   on sobie robi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Przypominam, że dzisiaj o 20.12 w TVP Info będę gościem redaktora Kraśki. Zapraszam do oglądania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kim naprawdę jest Bronisław Komorowski?

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   https://www.youtube.com/watch?t=45&v=KzAhr_6vd84

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Film społeczny przybliżający nieznaną opinii publicznej sylwetkę Bronisława Komorowskiego.

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   https://www.youtube.com/watch?t=45&v=KzAhr_6vd84

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama