PPA: Złoty Tukan dla Joanny Oleś

  PPA: Złoty Tukan dla Joanny Oleś

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Joanna Oleś

  Joanna Oleś ©materiały prasowe

  Złoty Tukan Przeglądu Piosenki Aktorskiej i nagroda w wysokości 10 tys. euro trafiła do Joanny Oleś, która w finałowym koncercie śpiewała dwie piosenki Edith Piaf.
  Joanna Oleś

  Joanna Oleś ©materiały prasowe

  Joanna Oleś - studentka anglistyki na Uniwersytecie Opolskim i słuchaczka Wokalnego Studium Kształcenia Jazzowego w Opolu według jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki PPA, była w tym roku najlepsza. Młoda artystka zaśpiewała dwie piosenki z repertuaru Edith Piaf - "La foule" i "Jej rejon to był Plac Pigalle" i pokonała sześciu innych aktorów i wokalistów, którzy wzięli udział w konkursie.


  32. PPA - zobacz nasz serwis specjalny!

  W piątek wieczorem decyzją jury w składzie: angielska aktorka Frances Ruffelle, aktor i reżyser Wojciech Kościelniak, śpiewaczka Olga Szwajgier, specjalistka od emisji głosu Elżbieta Zapendowska i muzyk Tymon Tymański, Joanna Oleś otrzymała Złotego Tukana i 10 tys. euro. Główną nagrodę artystce, pochodzącej z Zebrzydowic koło Cieszyna wręczył po Koncercie Finałowym, który odbył się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

  Dwa pozostałe wyróżnienia konkursu - Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności otrzymał pochodzący z Wrocławia, ale studiujący obecnie na II roku Akademii Teatralnej w Warszawie Krzysztof Szczepaniak. Aktor zaśpiewał kompozycje "Prosektorium", 'Ostatnia posługa" Macieja Zembatego i "Jak zabić gacha żony swojej" Jacquesa Brela.

  Przyznano też nagrody w Nurcie OFF 32. PPA, czyli dla spektakli twórców niezależnych. W tym roku jury konkursu, w którego skład weszli poetka, pisarka i krytyczka literatury Agnieszka Wolny-Hamkało, redaktor naczelny "Rity Baum" Marcin Czerwiński, reżyser i szef wrocławskiego teatru Ad Spectatores Maciej Masztalski, pisarz Michał Witkowski i dziennikarz Tomasz Wysocki, przyznało dwie równorzędne główne nagrody. Po 5 tys. złotych trafiło do rąk Igi Gańcarczyk za spektakl "Nie ja" i Grzegorza Marciniaka za "Środę".

  Ostatni laur podczas Przeglądu - przyznawany tradycyjnie przez Kapitułę im. Aleksandra Bardiniego, otrzymał z rąk przewodniczącego Kapituły Romana Kołakowskiego Wojciech Borkowski - kompozytor, pianista, kierownik muzyczny Teatru Ateneum w Warszawie. MW

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w wysokości 10 euro złotych ?

   o (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

   że co?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama