Pas dla rowerów na Kazimierza Wielkiego i duże zamieszanie....

  Pas dla rowerów na Kazimierza Wielkiego i duże zamieszanie. Bo oficjalnie go nie ma (ZDJĘCIA)

  Malwina Gadawa, JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pas dla rowerów na Kazimierza Wielkiego i duże zamieszanie. Bo oficjalnie go nie ma (ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©fot. Jerzy Wójcik

  Zmiany na Kazimierza Wielkiego na odcinku między Ruską i Krupniczą. Zwężono pasy dla samochodów, by powstało dodatkowe miejsce na jezdni dla rowerzystów. Między pasami dla aut, wymalowano już pas dla cyklistów. Na razie jest spore zamieszanie, bo pas nie jest jeszcze odpowiednio oznaczony.
  Podczas długiego majowego weekendu na Kazimierza Wielkiego pojawił się nowy pas dla rowerzystów. Wymalowano go na odcinku od ul. Ruskiej do Krupniczej. Jednocześnie zniknął fragment dotychczasowego pasa dla rowerów - tuż za skrętem z Ruskiej w prawo w Kazimierza. Nowa droga dla miłośników dwóch kółek powstała na środku jezdni, między pasem do jazdy w prawo, a pasem do jazdy na wprost.

  Na razie zmiany spowodowały spore zamieszanie, bo cykliści mogą się tylko domyślać, że jest to pas dla rowerów.
  Jest dobrze widoczny, ale w poniedziałek rano brakowało jeszcze odpowiedniego oznakowania - pionowego oraz poziomego - na jezdni. Część miłośników dwóch kółek uznaje, że to pas dla nich i wybiera już jazdę między samochodami zmieniającymi pasy, inni wolą jechać przy prawej krawędzi jezdni, bo tam czują się bezpieczniej (zobacz na zdjęciach w naszej galerii).

  Oficjalnie nowy pas rowerowy na Kazimierza Wielkiego powinien zacząć działać od 15 maja. - Oznakowanie wymagane przepisami w całości zostanie naniesione tuż przed wdrożeniem nowej organizacji ruchu - tłumaczy Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje te prace. - Pas dla rowerzystów będzie dodatkowo wyróżniał się na jezdni czerwonym kolorem, tak by kierowcy zwracali w tym miejscu większą uwagę na użytkowników dwóch kółek - dodaje Szempliński i tłumaczy, że utworzenie pasa rowerowego to zadanie wchodzące w skład inwestycji polegającej na przebudowie ul. Krupniczej i budowie nowych przystanków tramwajowych na Kazimierza Wielkiego.

  Sugerujemy kierowcom i rowerzystom na Kazimierza Wielkiego, żeby przez najbliższe dni mieli oczy dookoła głowy. Może dochodzić tutaj do niebezpiecznych sytuacji. Do momentu zakończenia wszystkich prac przy oznakowaniu i oficjalnego uruchomienia pasa rowerowego na Kazimierza, rowerzyści powinni jeździć tutaj jak dawnej - czyli przy prawej krawędzi jezdni. Choć pas widnieje na drodze, oficjalnie (zgodnie z obecnym oznakowaniem) go nie ma.

  Czytaj także

   Komentarze (155)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sieroty rowerowe na przejściach dla pieszych

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "bezmózgi rowerowe " to co wyrabiają na przejściach dla pieszych nie patrząc na innych użytkowników drogi ... przejazd na zielonym to jeszcze pikuś ale czerwone to już nagminne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Geniusze.

   xenomorf

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie rozumiem myślenia wrocławskich urzędników, a tym bardziej kretyńskiego tłumaczenia maestro Szemplińskiego! Czy od razu nie mogli tego zrobić od początku do końca podczas majowego długiego...rozwiń całość

   Nie rozumiem myślenia wrocławskich urzędników, a tym bardziej kretyńskiego tłumaczenia maestro Szemplińskiego! Czy od razu nie mogli tego zrobić od początku do końca podczas majowego długiego weekendu?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRĘDKOŚĆ DOPUSZCZALNA...

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ...CENTRUM MIASTA to 40 KOLOMETRÓW NA GODZINĘ !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chore miasto

   tutejszy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   droga dla samobójców, bo przecież przeważnie bez prawa jazdy, karty rowerowej... i w dodatku bez OC.
   O podatku drogowym nie wspomnę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i

   tak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   K**** pedalskie jeżdżą jak chcą i gdzie chcą

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pas na środku

   franek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   I lepiej, żeby go nie było ... Pomysły urzędników wrocławskich, pod wodzą ramiszowa - coś bezmyślnego i wrednego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamietaj rowerzysto, że musisz ustąpic pierwszeństwo autu zmieniającemu pas z prawego na lewy...

   Troskliwy Miś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   ... na tym odcinku.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tobie się chyba pomyliło - chyba że to niedouczenie po prostu

   nie jestem rowerzystą, prowadze samochód (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Niby dlaczego rowerzysta jadący swoim pasem, ma ustępować autu, które ZMIENIA PAS RUCHU? Misiu, ty chyba nie posiadasz prawa jazdy, bo byś takich głupot nie pisał.
   To zmieniający pas ruchu musi...rozwiń całość

   Niby dlaczego rowerzysta jadący swoim pasem, ma ustępować autu, które ZMIENIA PAS RUCHU? Misiu, ty chyba nie posiadasz prawa jazdy, bo byś takich głupot nie pisał.
   To zmieniający pas ruchu musi zachować szczególną ostrożność i ustąpić WSZYSTKIM jadącym pasem na który wjeżdża (lub jak tu: przez który przejeżdża).

   BTW. to jest właśnie niebezpieczeństwo tego rozwiązania, że tam jest łuk drogi i w ruchu miejskim masz króką perspektywę w lusterku i zmieniając pas możesz nie widzieć rowerzysty który będzie jechać dość szybko. Uderzając w niego nie tylko jesteś sprawcą kolizji, ale też narażasz go na bardzo poważne obrażenia. Sam upadek z roweru może skutkować złamaniami, ale jednocześnie można kogoś wepchnąć pod inne auto.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rany Boskie

   Tomaszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Jakiż to geniusz wymyślił pas dla rowerów na środku ruchliwej jezdni zamiast z prawej strony jak wszędzie? Jak teraz kierowcy będą bezpiecznie zmieniać pas ruchu, pomiędzy rowerzystami, czy tak?...rozwiń całość

   Jakiż to geniusz wymyślił pas dla rowerów na środku ruchliwej jezdni zamiast z prawej strony jak wszędzie? Jak teraz kierowcy będą bezpiecznie zmieniać pas ruchu, pomiędzy rowerzystami, czy tak?
   Pas dobrze widoczny, tak, tak, zwłaszcza w zimie pod śniegiem. Na pewno tam nie pojadę rowerem. A rowerzysta skręcający w Krupniczą ląduje na torach, tak? Ani chybi wzrośnie liczba dawców. Urzędnicy, którzy wymyślają takie rzeczy, starzeją się, potrzeba części zamiennych ;)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Choć pas widnieje na drodze, oficjalnie (zgodnie z obecnym oznakowaniem) go nie ma.

   Rowerzysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   No to jest czy go nie ma? Już dwukrotnie korzystałem z tego pasa jako rowerzysta. Skoro jest czytelnie namalowany na jezdni, to znaczy, że jest i rowerzyści mogą z niego korzystać, gdyż nie ma...rozwiń całość

   No to jest czy go nie ma? Już dwukrotnie korzystałem z tego pasa jako rowerzysta. Skoro jest czytelnie namalowany na jezdni, to znaczy, że jest i rowerzyści mogą z niego korzystać, gdyż nie ma innego wskazanego przez znaki pasa na tym odcinku. Równie dobrze mogłyby tam jeździć motocykle, ale już samochody - chyba nie, ze względu na szerokość pasa.

   Mam jednak inne pytanie - jak miasto chce zlikwidować w tym miejscu poranne zatory samochodów zmieniających pas na prawy skrajny, czyli stojące dokładnie w miejscu wymalowanego nowego pasa ruchu? Rozumiem, że rowerzysta powinien stanąć i cierpliwie poczekać aż blokujący pojazd po 60s zjedzie na prawo?
   Pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moda na rowerki

   Krn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Ciekawe, ilu pedalarzy zostanie uszkodzonych przez auta, które będą zmieniały pas ruchu :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama