Siatkówka. Brązowy medal ucieka Impelowi

Paweł Relikowski
Z pewnością nie tak wyobrażały sobie wyprawę do Muszyny nie tylko siatkarki Impela Wrocław, ale też trener Tore Aleksandersen, działacze i wrocławscy kibice. Wicemistrzynie Polski przegrały dwukrotnie z Polskim Cukrem Muszynianką i w rywalizacji o brązowy medal Orlen Ligi mają nóż na gardle. Kolejna porażka oznacza, że sezon zakończą z niczym.

Dwa sezony - dwa medale. To byłby spory wyczyn, ale teraz trzeba będzie się nieźle napocić, by ten drugi krążek wywalczyć. Impelki zwłaszcza w pierwszym meczu nie wyglądały na drużynę, która długimi momentami prowadziła przecież wyrównany bój w półfinale z Chemikiem Police.

Gdy pierwszego seta sobotniego meczu siatkarki Aleksandersena zaczęły od wyniku 0:7, wszystkim przypomniał się koszmar z Trójmiasta, gdzie początek meczu z Atomem Treflem był podobny i skończyło się wyraźną porażą. Niestety, ten scenariusz się powtórzył. Rywalkom dorównywała momentami tylko Hana Cutura(13 punktów). Słabiej niż zazwyczaj zaprezentowała się Joanna Kaczor, która w całym meczu zdobyła zaledwie trzy oczka. Bardzo mało.

W niedzielę po dwóch setach wydawało się, że wszystko zakończy się tak samo, czyli szybkim 3:0. Impelki jednak w trzeciej partii pozbierały się, obroniły piłkę meczową, a potem doprowadziły do czwartego seta, którego wygrały zdecydowanie. Niestety, tie-break padł łupem Muszynianki. Kolejny mecz w sobotę w Orbicie. Trzeba wygrać.

Orlen Liga
O 3. miejsce (do trzech wygranych)

W sobotę: Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:0
(25:20, 25:18, 25:20)
Muszynianka:
Carter (15), Różycka (15, MVP), Radenkovic (2), Sosnowska (3), Kurnikowska (4), Plchotova (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach (6)
Impel: Mroczkowska (3), Ptak (5), Kąkolewska (7), Cutura (13), Kaczor (3), Hagglund, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska (9), Grejman (4), Gryka i Topić.

W niedzielę: Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:2
(25:16, 25:22, 24:26, 15:25, 15:10)
Carter (15), Różycka (19), Radenković (6), Sosnowska (6), Kurnikowska (5), Plchotova (16), Maj-Erwardt (libero, MVP) oraz Ciaszkiewicz-Lach (5), Gierak (1), Hatala (1)
Impel: Ptak (6), Kwiatkowska (1), Kąkolewska (11), Grejman (22), Cutura (16), Hagglund (4), Sawicka (libero) oraz Gryka (4), Topic, Kaczor (13).

Stan rywalizacji: 2:0 dla Muszyny. Kolejne mecze 9.05 oraz ewentualnie 10.05 w Orbicie (godz. 17).

FINAŁ: Chemik Police - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 17:25) oraz 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:19). Następny mecz 9.10 w Trójmieście.

I LIGA MĘŻCZYZN. Półfinał play-off: Victoria PWSZ Wałbrzych - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) oraz 1:3 (25:27, 23:25, 32:30, 23:25). Stan rywalizacji 2:2. Decydujące spotkanie rozegrane zostanie w Suwałkach 6 maja. W finale już czeka AZS Stal Nysa.

Materiał oryginalny: Siatkówka. Brązowy medal ucieka Impelowi - Gazeta Wrocławska