Majówka we Wrocławiu. Na rowerze, w zoo i przy grillu...

  Majówka we Wrocławiu. Na rowerze, w zoo i przy grillu (ZDJĘCIA)

  EW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Majówka we Wrocławiu
  1/17
  przejdź do galerii

  Majówka we Wrocławiu ©EW

  Pogoda sprzyja, więc wrocławianie chętnie spędzają długi weekend na świeżym powietrzu. W sobotę w Rynku zgromadziły się tłumy, by uczestniczyć w obchodach Dnia Flagi. W ogródkach kawiarni i restauracji nie było łatwo o wolny stolik. W kolejce do zoo najwytrwalsi stali nawet 3 godziny. Niektórzy jeszcze wybrali rower, a inni spacery. A wokół unosił się zapach grilla. Dzisiaj ostatni dzień majówki.
  Majówka wielu kojarzy się z grillowaniem. W sobotę od rana w sklepowych kolejkach ustawiali się amatorzy pieczonego mięsa. Standardowy zestaw zakupowy to: kiełbasa, zgrzewka piwa i brykiet. Niektórzy dorzucali do tego karczek albo kaszankę. Po południu nad Wrocławiem unosił się zapach dymu i pieczonego mięsa - szczególnie intensywny w okolicy Wyspy Słodowej i osiedli domków jednorodzinnych. Ci, którzy nie mają znajomych z domkiem z ogródkiem, wybierali wały nad Odrą. Czasem zabierając ze sobą także wędki.

  Majówka we Wrocławiu. Co się dzieje w mieście? (LISTA IMPREZ NA 3 MAJA)

  Nie wszyscy zakupy ograniczyli do kiełbasy. W sobotę centra handlowe pękały w szwach, a na parkingach trudno było o wolne miejsce. - Kiedy mam zrobić porządne zakupy jak nie w dzień wolny? - podsumowała pani Anna, którą spotkaliśmy w Koronie. Wczoraj oficjalnie otwarto tam sklep Auchan, więc od 8 rano kilkaset osób polowało na promocje. Zresztą dzisiaj sklepy w większości są zamknięte, więc niektórzy woleli się zabezpieczyć.

  Wielkie otwarcie hipermarketu Auchan w Koronie (CENY, PROMOCJE, GAZETKA)

  Tłumy zgromadziły się również na wrocławskim Rynku. Turyści i mieszkańcy, starsi i młodsi wysłuchali koncertów orkiestry wojskowej i policyjnej, a także zobaczyli defiladę wojsk. Wszyscy trzymali w rękach flagi. - Powinniśmy podkreślać swój patriotyzm - przekonywała pani Helena, która podczas pokazów stała w pierwszym rzędzie. Przyniosła ze sobą dużą materiałową flagę, większość zgromadzonych trzymała w rękach te rozdawane przez organizatora.

  CZYTAJ WIĘCEJ: OBCHODY DNIA FLAGI WE WROCŁAWIU (ZDJĘCIA, FILM)

  Rynek od tłumów się nie uwolnił. Kolejne obchody Dnia Flagi zaplanowano na po południe - wtedy na budynku WBK pojawiła się największa flaga we Wrocławiu, a do nieba poleciały białe i czerwone balony. Centrum miasta przyciągało nie tylko patriotycznymi uroczystościami, ale także restauracjami i ogródkami piwnymi. Trudno było w nich o wolne miejsce.

  Konkurencję miejsc najbardziej zatłoczonych wygrało jednak w sobotę zoo. W kolejce trzeba było stać nawet 3 godziny. Co chwilę pod bramę podjeżdżały kolejne autobusy z turystami. - Nie ma to jak majówka w kolejce - żartował pan Piotr, który do zoo przyszedł z rodziną. Ale obiecał już synowi, że zobaczą afrykarium, a to pierwsza taka wolna chwila. Ci, którzy jechali do zoo musieli się na początku zmierzyć z zakorkowanymi ulicami i przepełnionymi tramwajami i autobusami.

  Na Wróblewskiego było tłoczno także przez koncerty w Hali Ludowej. Wczoraj zagrali tam m.in. Mela Koteluk, Pidżama Porno czy Fisz Emade. Dzisiaj kolejna porcja muzyki w wykonaniu Kultu, Hey, Happysad czy Natalii Przybysz.

  CZYTAJ WIĘCEJ: KOLEJKI DO ZOO I KORKI NA DROGACH DOJAZDOWYCH

  Podczas majówki nie brakuje również amatorów aktywnego wypoczynku. Wały nad Odrą zdominowali biegacze, spacerowicze i rowerzyści. Wypożyczalnie roweru miejskiego cieszyły się takim powodzeniem, że w niektórych stacjach nie było już co pożyczać. Po Odrze pływali również pierwsi amatorzy sportów wodnych, a na brak klientów nie mogły także narzekać statki wycieczkowe.  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uwielbiam Was zaśmiecacze wałów nadodrzańskich...

   uwielbiam Was za to,ze nie umiecie pod wpływem alkoholu pomysleć o miejscu w którym biesiadujecie... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   uwielbiam Was za to ,że mogę po Was posprzątać mając niewielki procent ludzi po swojej stronie....kocham Was barany zaśmiecające te miejsca w których tak Wam miło się nayebuje :) i tak po Was...rozwiń całość

   uwielbiam Was za to ,że mogę po Was posprzątać mając niewielki procent ludzi po swojej stronie....kocham Was barany zaśmiecające te miejsca w których tak Wam miło się nayebuje :) i tak po Was posprzątam...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   haha, nie wszyscy się dobrze bawią, część wygląda na złą i szukającą guza :D - Slajd 14

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama