Startuje Trochę Inny Festiwal Fotografii

  Startuje Trochę Inny Festiwal Fotografii

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Startuje Trochę Inny Festiwal Fotografii
  Autorskim pokazem slajdów oraz spotkaniem z Wojciechem Wieteską rozpocznie się w sobotę o godz. 18 w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 TIFF - Trochę Inny Festiwal Fotografii.
  Startuje Trochę Inny Festiwal Fotografii
  W ramach Festiwalu odbędzie się osiem spotkań z uznanymi fotografami z Polski i Niemiec, którzy nie tylko zaprezentują swoje prace, ale m.in. podzielą się swoimi zawodowymi i artystycznymi doświadczeniami w dziedzinie fotografii.

  - TIFF powstał z myślą o dynamicznym rozwoju kultury wrocławskiej, w obszarze której wciąż bardzo mało miejsca poświęca się fotografii. Zaproszeni artyści - fotograficy są czołowymi przedstawicielami swojej dziedziny, a spotkanie z nimi to znakomita okazja, by spojrzeć na sztukę fotografii z dwóch perspektyw - polskiej i niemieckiej - zachęcają organizatorzy.


  Wojciech Wieteska, który z wrocławianami spotka się jako pierwszy, to fotograf, operator i reżyser. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji w PWSFTviT w Łodzi, a także historię sztuki na paryskiej Sorbonie i Uniwersytecie Warszawskim. Od 1993r. zajmuje się fotografią autorską z pogranicza dokumentu i fotografii artystycznej. Jego prace układają się w cykle, realizowane w czasie licznych podróży po świecie.

  Organizatorami TIFF - Trochę Innego Festiwalu Fotografii są Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Fundacja BLIK

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama