Wrocław: Dzień Przedszkolaka 20015 już nie na stadionie....

  Wrocław: Dzień Przedszkolaka 20015 już nie na stadionie. Miasto przenosi imprezę

  Ewa Wilczyńska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak wyglądał Dzień Przedszkolaka na Stadionie Miejskim. W tym roku takiej imprezy tutaj nie będzie
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak wyglądał Dzień Przedszkolaka na Stadionie Miejskim. W tym roku takiej imprezy tutaj nie będzie

  Tegoroczny wrocławski Dzień Przedszkolaka nie odbędzie się już - jak przed rokiem i dwoma laty - na Stadionie Miejskim. Urzędnicy z ratusza zrezygnowali z imprezy która gromadziła kilkadziesiąt tysięcy dzieci. W tym roku ma się odbyć w zmienionej formule na... placu Solnym. I nie w sobotę, a we wtorek. Dyrektorzy przedszkoli usłyszeli od urzędników, że rodzice skarżyli się na uciążliwy dojazd na stadion.

  Sonda

  Wrocławski Dzień Przedszkolaka powinien odbywać się

  Tegoroczny Dzień Przedszkolaka ma się odbyć we wtorek, 9 czerwca na placu Solnym. Przedszkolaki mają tu przyjechać już nie - jak na stadion - z rodzicami, a z nauczycielkami z przedszkoli, w ramach codziennych zajęć. A ponieważ plac Solny nie pomieści już kilkudziesięciu tysięcy dzieci, przedszkolaki zostaną podzielone na grupy. W innych godzinach w zabawach będą uczestniczyły starszaki, a w innych - maluchy. Plan imprezy nie jest jeszcze dokładnie znany, ale wiadomo, że zostaną przygotowane stacje z różnymi atrakcjami, np. muzycznymi czy plastycznymi.

  Skąd ta decyzja? Dyrektorzy wrocławskich przedszkoli dowiedzieli się na spotkaniu w urzędzie, że zmiana formuły imprezy to efekt... skarg rodziców, którzy mieli narzekać na uciążliwy dojazd na Stadion Miejski.

  - A do centrum jest łatwiej dojechać niż na stadion - tłumaczy Ewa Bartosz, dyrektorka przedszkola nr 1 przy al. Kasprowicza. - To też ułatwienie dla nas. Duża impreza na stadionie wymagała zorganizowania dodatkowych dyżurów, bo nauczyciele w soboty nie pracują. Teraz Dzień Przedszkola będzie we wtorek w trakcie godzin pracy placówki - wyjaśnia.

  Ale z kolei Beata Lewandowska, dyrektorka przedszkola nr 126 przy ul. Jugosławiańskiej, zaznacza, że wielu nauczycieli bardzo sobie ceniło imprezę na stadionie. - Podobało im się, że mogą w interesujący sposób spędzić czas z dziećmi. A jak będzie teraz? Zobaczymy - mówi Lewandowska.

  Anna Bytońska z biura prasowego ratusza przekonuje, że nigdy nie zakładano, że Dzień Przedszkolaka zawsze już będzie się odbywał na stadionie. - Nie zakładaliśmy jednego stałego miejsca, ani stałego programu organizowania Dnia Przedszkolaka. Teraz impreza ponownie odbędzie się w Rynku. W tym roku jest inny program - krasnalowy, więc trudny do zrealizowania na Stadionie a łatwy w Rynku, gdzie krasnali jest mrowie, a będzie jeszcze więcej - napisała w mejlu do redakcji Bytońska. - A w wyborze miejsca oczywiście bardzo istotne są propozycje rodziców i argumenty logistyczne - dodała.

  Po tym, jak poinformowaliśmy o przeniesieniu Dnia Przedszkolaka ze stadionu na plac Solny i o organizacji imprezy we wtorek, a nie w sobotę, na forum portalu GazetaWroclawska.pl zawrzało.

  - Jako rodzic 3-latki nie wyrażam zgody, żeby moje dziecko jechało pół dnia na plac Solny z przedszkolanką i całą grupą dzieci i to jeszcze pewnie komunikacją miejską - pisze internauta o nicku zxc. - Gdzie tam będą zapewnione odpowiednie toalety dla małych dzieci? Na stadionie każdy rodzic pilnował swojego dziecka, dopasował mu ubranie do pogody, zdecydował czy w takich warunkach warto iść, pomógł w toalecie. Nie wyobrażam sobie spędu małych dzieci z całego miasta na określoną godzinę, bo pani przedszkolance pracodawca z urzędu miejskiego karze.

  - Gratuluję kolejnego nietrafionego pomysłu - komentuje decyzję urzędników Mama Przedszkolaka. - Mój synek od zeszłorocznego Dnia Przedszkolaka za każdym razem, kiedy przejeżdżamy koło stadionu, pyta kiedy znów będzie zabawa. Impreza dla dzieci na Placu Solnym to najgłupszy pomysł jaki tylko mogli mieć nasi cudowni urzędnicy. Gratuluję! Zadeptywanie się nawzajem kilku tysięcy dzieci w tłumie na placu Solnym! Na stadionie każde dziecko miało swoje miejsce i mogło zobaczyć przedstawienie i brać czynny udział w imprezie. Dzień Przedszkolaka na Rynku ograniczy się do łażenia od stoiska do stoiska ze znudzonym tłumem dzieckiem i zakupów balonów i innych gadżetów na straganach... Do tego we wtorek? Żeby żaden szanujący się, pracujący na rodzinę rodzic nie mógł z dzieckiem uczestniczyć? Chyba bardzo długo trzeba było nad tym pomysłem rozmyślać!

  - Myślę, że przeniesienie dnia przedszkolaka na pl. Solny spowoduje, że stanie się on zwykłym dniem, a nie możliwością spędzenia czasu z rodziną. A szkoda, bo w dzisiejszych zabieganych wariackich czasach RODZINA powinna być najważniejsza! - zauważa internauta BB.

  Czytaj także

   Komentarze (99)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ortografia się kłania

   Wyspana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   KAŻE - od "kazać, a nie od "kara".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzień przedszkolaka na solnym?

   monika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   najwyraźniej komuś z naszych urzędasów to przeszkadzało :( to kpina żeby przenosić tak duża imprezę na solny i jeszcze ją rozbijać na grupy :(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest śmieszne

   Wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dzień Przedszkolaka na Solnym?
   To jakiś dowcip, ani przygotować dziecka na warunki pogodowe, ani radości dla całej rodziny, o warunkach sanitarnych nie wspominając.
   A pomysł żeby podzielić dzieci...rozwiń całość

   Dzień Przedszkolaka na Solnym?
   To jakiś dowcip, ani przygotować dziecka na warunki pogodowe, ani radości dla całej rodziny, o warunkach sanitarnych nie wspominając.
   A pomysł żeby podzielić dzieci na grupy wiekowe. Jakaś żenada, mam dwójkę w różnym wieku, i nie wyobrażam sobie żeby spędzały tak radosny dzień (jak do tej pory) osobno. Ważną kwestią jest również zapewnienie bezpieczeństwa, co raczej na Solnym nie będzie możliwe, Stadion poprzez ochronę i monitorowanie terenu oraz tego kto na nim przebywa, byly o wiele bezpieczniejsze.
   Mowiac wprost, chcac zaoszczedzic, zniszczono piekny dzien ktory dawal wiele radosci calym rodzina.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kiedy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   będzie dzień żłobka bo w tym mieście absurd goni absurd, zróbcie dzień noworodka,niemowlaka, malucha, starszaka., pierwszoklasisty itd itp. Kiedyś dni przedszkola odchodziło się w obrębie placówki...rozwiń całość

   będzie dzień żłobka bo w tym mieście absurd goni absurd, zróbcie dzień noworodka,niemowlaka, malucha, starszaka., pierwszoklasisty itd itp. Kiedyś dni przedszkola odchodziło się w obrębie placówki i było dobrze a teraz bale gimnazjalistów odbywają się w hotelach zamiast na terenie szkoły, świat oszalałzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Racja

   ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   racja! na meczach stadion chociaż zarabia,a po dniu przedszkolaka??? chyba że rodzice swoich wypłodków zrzucą się na imprezkę,a potem posprzątają stadion,to wtedy ok.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kibole mają darmowy dojazd

   babcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   bo i tak jadą na gapę. Chyba większe śmietnisko zostawiają kibole niż przedszkolaki. Ogólnie jest mało imprez na stadionie miejskim bez udziału kiboli.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za głupota !!! dzień przedszkolaka , -jakiś idiota to wymyślił.

   Zetor@- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Miasto nie ma na co kasy wydawać tylko na pierdy.Najlepiej jak by się nie odbyło coś takiego.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wymyślono to na potrzeby PR durnia z Mikstatu. I zadziałało - dureń wsród dzieci był

   taka prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   TFU i FUJ!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyrazy współczucia

   przemomcmich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Współczuję dzieciom, których rodzice tęsknią za dniem przedszkolaka na stadionie w sobotę. Świadczy to tylko o braku znalezienia czasu i pomysłu aby ze swoim dzieckiem spędzić miło wolny dzień...rozwiń całość

   Współczuję dzieciom, których rodzice tęsknią za dniem przedszkolaka na stadionie w sobotę. Świadczy to tylko o braku znalezienia czasu i pomysłu aby ze swoim dzieckiem spędzić miło wolny dzień (dni).
   Przecież to była popelina robiona pod publiczkę, z odgórnym rozkazem przybycia.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyrazy współczucia należą sie tobie

   mijami (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   widać że nie masz dzieci i pojęcia o nich, to była dobra impreza i czas spędzony z dzieckiem, nie każdego rodzica stać wydać ponad 100zł na zabranie dziecka na takie atrakcje a tu przejazd za...rozwiń całość

   widać że nie masz dzieci i pojęcia o nich, to była dobra impreza i czas spędzony z dzieckiem, nie każdego rodzica stać wydać ponad 100zł na zabranie dziecka na takie atrakcje a tu przejazd za darmo, zabawa za darmo dziecko pamięta i jest szczęśliwe, wiesz że niektóre dzieci mieszkające nie w centrum nigdy nie jeździły tramwajem?? a wiesz że dużo dzieci oprócz parku i swojego podwórka nie było nigdzie?? aby wyjść z dzieckiem na przysłowiowe kulki (i chodzi i szaleństwo zabawy dla dziecka a nie spacer po parku który dziecka nie interesuje) czy wypad do kina to koszt ok 80-100zł dla rodziny?? i to przy jednym dziecku jak ma się więcej co można robić? tak zaraz się pewnie poodzywają single że po co robić dzieci jak na nie nie stać?! więc jak się nie ma dzieci to się nie wypowiada na ich temat jakoś juwenalia-czyli śmiecenie, zablokowanie rynku na kilka dni, chlanie i wypuszczanie hołoty studenckiej do centrum nikomu nie przeszkadza że to g****** impreza nikomu nie potrzebna więc co wam przedszkolaki przeszkadzają że też chcą świętować swoje święto???zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyrazy współczucia

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   ale dla ciebie. Żadnego rozkazu ani polecenia przybycia na stadion nie było. Szkoda słów na głupotę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a może rafał

   rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   A może Rafale wrócisz do Mikstatu? proszę proszę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to najgłupszy pomysł

   Kola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 2

   Ja nie wyrażę zgody, aby moje dziecko uczestniczyło w tym przedsięwzięciu. Uważam, że to zbyt niebezpieczne, aby grupa dzieci pod opieką dwóch pań nauczycielek uczestniczyła w takim spędzie w...rozwiń całość

   Ja nie wyrażę zgody, aby moje dziecko uczestniczyło w tym przedsięwzięciu. Uważam, że to zbyt niebezpieczne, aby grupa dzieci pod opieką dwóch pań nauczycielek uczestniczyła w takim spędzie w centrum miasta. Totalna głupota!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A rekord

   Nurt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Mógł by być rekord frekwencji.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama