Rozdzwoniły się telefony z Lubina

  Rozdzwoniły się telefony z Lubina

  Piotr Borys

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rozdzwoniły się telefony z Lubina

  ©fot. piotr krzyżanowski

  - Słowa, o których mówił pan Kozłowski, nigdy nie padły - mówi w rozmowie z Agatą Grzelińską Piotr Borys.
  Rozdzwoniły się telefony z Lubina

  ©fot. piotr krzyżanowski

  Marian Kozłowski na procesie powiedział, że chciał Pan zaszkodzić ówczesnemu prezydentowi Lubina Tadeuszowi Maćkale oskarżonemu o narażenie gminy na straty.
  Nic takiego nigdy nie miało miejsca. Słowa, o których mówił pan Kozłowski, nigdy nie padły. Kiedy była sprawa poruszana przez pana Kozłowskiego, ja miałem 17 lat. Kwestia udzielanych przez prezydenta Maćkałę dotacji, bo tego dotyczy proces, wypłynęła w 2003 roku, gdy już byłem radnym sejmiku. Tytuł w środowej "Gazecie Wrocławskiej" (Borys i Milka chcieli "załatwić" Maćkałę? - red.) zaskoczył nie tylko mnie, ale wielu moich znajomych.

  Dlaczego?
  Ponieważ nigdy nie miałem nic wspólnego z tamtą sprawą, nigdy jej nawet nie komentowałem. Łączenie z nią mojej osoby jest poważnym nadużyciem. Jeśli pan Kozłowski będzie podtrzymywał swoje zeznania, niewykluczone, że rzecz może skończyć się w sądzie. Od rana miałem mnóstwo telefonów od znajomych z Lubina z pytaniami.

  Od Tadeusza Maćkały też?
  Nie, to ja do niego zadzwoniłem i zapewniłem go, że to, co mówi pan Kozłowski, nie jest prawdą. Muszę się tłumaczyć ze słów, których nigdy nie powiedziałem.

  Skąd zatem takie zeznania kogoś, kto był w Unii?
  Pan Kozłowski był krótko w partii. W związku ze swoją agresywną postawą szybko zakończył działalność w Unii Wolności. Zapomnieliśmy o nim na 10 lat, do artykułu.

  Jak polityka tamtych lat wpłynęła na Pana relacje z Tadeuszem Maćkałą?
  Tamte dyskusje były gorące. Mimo różnic politycznych szanujemy się i zawsze rozmawiamy uprzejmie. Nie mamy osobistego konfliktu. AAG

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama