Kara za spóźniony PIT. Do kiedy można wysłać PIT pocztą? Jak...

  Kara za spóźniony PIT. Do kiedy można wysłać PIT pocztą? Jak to zrobić? (ROZLICZENIE PODATKOWE PIT)

  MH, TVN/x-news

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rozliczenie podatkowe PIT. Jaka jest kara za nie złożenie PIT-u do urzędu skarbowego? Jak wysłać PIT pocztą lub przez internet?
  1/2
  przejdź do galerii

  Rozliczenie podatkowe PIT. Jaka jest kara za nie złożenie PIT-u do urzędu skarbowego? Jak wysłać PIT pocztą lub przez internet? ©Grzegorz Olkowski/ Polska Press

  Kara za spóźniony PIT. Do kiedy można wysłać PIT pocztą? Jakie kary mogą czekać na podatnika, jeżeli spóźni się z oddaniem deklaracji podatkowej PIT? Nawet kilka tysięcy złotych! Termin złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym należy złożyć do północy, do 30 kwietnia 2015 r. Jak to zrobić? Mamy trzy sposoby. Możemy się wybrac do urzędu osobiście, wysłać PIT pocztą lub zrobić to elektronicznie. Wszystkie szczegóły - deklaracja podatkowa PIT 2015 - poniżej.

  ROZLICZENIE PIT. KARA ZA NIEZŁOŻENIE PIT-U W TERMINIE MOŻE BYĆ BARDZO WYSOKA  Nie złożyliście jesze deklaracji podatkowej PIT za 2014 roku w urzędzie skarbowym? Lepiej się pośpieszyć, ponieważ czasu zostało już naprawdę niewiele. A sankcje za spóźnienie mogą być bardzo wysokie. - Kary za niezłożenie deklaracji i za nieprzelanie zaległego podatku są zupełnie inne. W ostatnim przypadku płacimy tylko odsetki ustawowe, natomiast jeśli nie złożymy formularza w terminie, grożą nam kary administracyjne. Nawet kilka tysięcy złotych - przestrzega Paweł Majtkowski z Centrum Finansów Aviva.

  Ekspert podkreślił, że aby przelew z zaległym podatkiem dotarł do Urzędu Skarbowego w terminie, należy go wykonać przed godziną 13, 30 kwietnia.

  Ekspert o karach za spóźniony PIT (FILM):


  ZOBACZ KONIECZNIE: WYBORY PREZYDENCKIE 2015 - JAK ZAGŁOSOWAĆ W INNYM MIEŚCIE? DO KIEDY TRZEBA SIĘ ZGŁOSIĆ? (WNIOSEK)


  ROZLICZENIE PIT. JAK WYSŁAĆ PIT DO URŻEDU SKARBOWEGO? JAK WYSŁAĆ PIT POCZTĄ LUB PRZEZ INTERNET?  Jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej wybrać się do urzędu skarbowego osobiście i donieść rozliczoną deklarację podatkową PIT. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, bo na przykład przebywamy w innej miejscowośći i nie zdążymy dojechać do urzedu na czas, zawsze możemy to zrobić na poczcie. PIT wysyłamy pocztą, a konkretnie listem poleconym na adres urzędu skarbowego, w którym się rozliczamy. Na kopercie można zrobić dopisek wyjaśniający, co zawiera koperta. Dla przykładu: Deklaracja podatkowa PIT, rozliczenie PIT-37 etc. Data stempla pocztowego jest datą złożenia deklaracji w urzędzie. Pamietajmy też o podpisaniu samego formularza rozliczeniowego.

  Deklarację podatkową PIT możemy złożyć również przez internet. Potrzbena będzie do tego odpowiednia aplikacja. Znajdziemy ją na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

  Pamietajmy, że czasu pozostało niewiele, ponieważ termin składania deklaracji podatkowych upływa w czwartek, 30 kwietnia 2015 r. o północy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Są też inne kary

   już rozliczona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Podobno traci sie tez możliwosc rozliczenia z mazonkiem i przekazania 1% na opp, jeśli złozy sie pit po terminie. http://rozliczeniepit.pl/korekty-bledy-i-kary/jaka-kara-niezlozenie-pitu-terminie/...rozwiń całość

   Podobno traci sie tez możliwosc rozliczenia z mazonkiem i przekazania 1% na opp, jeśli złozy sie pit po terminie. http://rozliczeniepit.pl/korekty-bledy-i-kary/jaka-kara-niezlozenie-pitu-terminie/

   Szkoda, że do więzienia jeszcze nie wsadzają :/zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama