Bayern Monachium - Borussia Dortmund - Borussia w finale Pucharu Niemiec (ZDJĘCIA,WYNIK)

Tomasz Kuczyński (AIP), AS
Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec niespodziewanie zakończył się wygraną Borussii Dortmund. Bayern - Borussia - to spotkanie zakończyło się po rzutach karnych wynikiem 0:2. Wcześniej gola dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski, zaś dla Borussii Pierre-Emerick Aubameyang.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund: mecz pełen emocji z niespodziewanym zakończeniem
W półfinale Pucharu Niemiec Bayern Monachium przegrał po rzutach karnych 0:2 z Borussią Dortmund. Po dogrywce było 1:1, gola dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski potwierdził patent na swój były klub i znów strzelił dortmundczykom bramkę. W 30. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, ale potem przytomnie dobił z ostrego kąta. W 56. minucie "Lewy" zaliczył strzał w poprzeczkę.

BAYERN MONACHIUM - BORUSSIA DORTMUND - GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

Borussia wyrównała dzięki akcji, którą zaczął świetnym podaniem Jakub Błaszczykowski, a zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Kuba zszedł z boiska w 83. minucie. Goście po bramce poczuli wiatr w żagle i mistrzów Niemiec musiał ratować Manuel Neuer! Bayern szybko stracił Arjena Robena (wszedł w 68. minucie i nie dotrwał do dogrywki).

W dodatkowych 30 minutach dwie wymarzone okazje zmarnował Bastian Schweinsteiger. Lewandowski po starciu z bramkarzem nie mógł dojść do siebie i nie brał udziału w karnych. Jego koledzy nie strzelili z wapna cztery razy!

ZOBACZ KONIECZNIE: ROBERT LEWANDOWSKI W SZPITALU PO MECZU BAYERN - BORUSSIA. GROŹNE ZDERZENIE LEWEGO Z BRAMKARZEM BORUSSII (FILM)
W drugim półfinale Arminia zagra w środę z Wolfsburgiem.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 1:1 (1:0, 1:1), karne 0:2
Bramki: Lewandowski '29 - Aubameyang '75