Były piłkarz Śląska Wrocław, Sebino Plaku wrócił do Albanii...

  Były piłkarz Śląska Wrocław, Sebino Plaku wrócił do Albanii i trenuje z zespołem KF Tirana

  Jakub Pęczkowicz; Twitter: Kubagwr

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sebino Plaku (z prawej)
  1/3
  przejdź do galerii

  Sebino Plaku (z prawej) ©facebook

  29-letni pomocnik, który przez ostatnie półtora sezonu był związany z drużyną Śląska Wrocław wrócił do ojczyzny i obecnie trenuje obecnie z drużyną KF Tirana.
  Albańczyk w przeszłości był już piłkarzem tego zespołu (wiosna sezonu 2009/10 i jesień 2011/12) i zdobył z nim krajowy puchar. Obecnie, po trzydziestu dwóch kolejkach Super Ligi KF Tirana jest wiceliderem rozgrywek. Prowadzi zespół Skënderbeu Korçë, który broni mistrzostwa kraju i z którego Sebino Plaku przyszedł do Śląska Wrocław przed rozgrywkami sezonu 2013/14.

  Piłkarz na wniosek byłego klubu otrzymał od Komisji Ligi karę w wysokości 40 tyś.
  zł (20 tys. zł za spóźnienie na trening, 10 tys. zł za uczestnictwo w posiedzeniu Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych bez zgody klubu i 10 tys. zł za niesportową postawę na treningu - chodziło o próbę nagrywania swoich treningów przez zawodnika). Śląsk wnioskował, by ta suma była dwa razy większa z racji wielu nieprofesjonalnych zachowań Albańczyka.

  Przypomnijmy, że Plaku jesienią został odsunięty od pierwszego zespołu, z powodu słabej dyspozycji. Specjalnie dla niego rozpisany program treningowy nie przyniósł rezultatów, bo sam zawodnik nie kwapił się do jego realizacji co potwierdzał zarówno trener Pawłowski, jak i pozostali członkowie jego sztabu. Mówiło się, że spóźniał się na zajęcia drużyny i nie przejawiał chęci do pracy.

  Po tym jak został przesunięty do rezerw, postanowił zgłosić sprawę do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. Przed końcem lutego zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy, natomiast bez orzekania o winie. Dlatego też klub nie musiał wypłacać mu pieniędzy z tytułu kontraktu, który był ważny do czerwca 2016 roku.

  Zawodnik nie zgadza się z tą decyzją i jak wiadomo jego przedstawiciel złożył w PZPN-ie odwołanie od decyzji domagając się jednocześnie kwoty 110 tyś. zł jaka pokryłaby zaległe wynagrodzenie. Ponadto roszczenie dotyczy też zredukowania 40-tysięcznej kary, jaką obciążyła go Komisja Ligi. Ponowne jego sprawa ma zostać rozpatrzona na przełomie maja i czerwca.

  Tymczasem pozostając obecnie bez pracy, Sebino Plaku trenuje z wiceliderem albańskiej Super Ligi - KF Tiraną. Dołączył do zespołu razem z 26-letnim rodakiem Ditmarem Bicajem, który do grudnia 2014 roku reprezentował barwy Irańskiego Tractora Sazi, czyli drużyny z, której do Śląska Wrocław przyszedł Flavio Paixao. Jedna z albańskich stron internetowych informuje, że Plaku i Bicaj w przyszłości mogą zostać piłkarzami drużyny KF Tirana. Obu zna i podobno ceni prezydent klubu Rafik Halili. Bicaj również w przeszłości był graczem Tirany.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ależ się zabawił!

   Kibic - Pikol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Sebino, you are the best!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   Slask Wroclaw za 2 lata w Lidze Mistrzow (zgodnie z obiecankami wlascicieli), a chwilowo handluje pilkarzami z klubami pokroju Tractor Sazi, KF Tirana i Skënderbeu Korçë

   a to wszystko za pieniądze...rozwiń całość

   Slask Wroclaw za 2 lata w Lidze Mistrzow (zgodnie z obiecankami wlascicieli), a chwilowo handluje pilkarzami z klubami pokroju Tractor Sazi, KF Tirana i Skënderbeu Korçë

   a to wszystko za pieniądze podatników, już ponad 100 mln zł Dutkiewicz utopił.

   czy to nie nadaje się na film?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama