PIT-37 2015: Przelew należnego podatku tylko do godz. 13!...

  PIT-37 2015: Przelew należnego podatku tylko do godz. 13! [PIT 2015 TERMINY + ODLICZENIA]

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  PIT 2014 składamy do 30 kwietnia 2015
  1/4
  przejdź do galerii

  PIT 2014 składamy do 30 kwietnia 2015 ©Jaroslaw Pruss

  PIT 2015: To już ostatki podatkowe, bo na dostarczenie do urzędu skarbowego papierowego lub elektronicznego PIT-u za 2014 rok mamy czas tylko do najbliższego czwartku: dla większości podatników terminem granicznym jest więc godzina 23.59 w czwartek, 30 kwietnia 2015 r. Jaka kara za nieterminowe złożenie PITa? Aby przelew z zaległym podatkiem dotarł do Urzędu Skarbowego w terminie, należy go wykonać przed godziną 13 w czwartek, 30 kwietnia.
  PIT 2015: Przypominamy także o możliwości podarowania 1 procenta ze swojego podatku. Na tej operacji podatnik nie zyskuje nic, ale zyskują organizacje, które wykonują niezwykle ważną pracę, często zastępując państwo w opiece nad chorymi i potrzebującymi.

  Mimo to nasi Czytelnicy wciąż pytają o ważne szczegóły rozliczeń - głównie takie, które są istotne dla osób, które mogłyby odliczyć sobie od podatku niemałe kwoty, np. dotyczące zabiegów rehabilitacyjnych. Oto pytanie Czytelniczki, która podpisała się pod listem "Inwalidka II grupy mająca skończone 70 lat".

  "Czy jeżdżąc na radioterapię - po operacji guza piersi przez okres 25-30 dni codziennie - można odliczyć koszty przejazdu własnym samochodem? W instrukcji do załącznika "O" jest podane, że można korzystać z samochodu do celów leczniczo-rehabilitacyjnych, a przecież radioterapia z pewnością jest takim zabiegiem. Dzwoniłam do kilku urzędów skarbowych w woj. śląskim i każdy dawał inny komentarz. Jedni to uznają, drudzy nie. Zaznaczam, że mam grupę inwalidzką umiarkowaną, która odpowiada II grupie" (...).

  Jaka kara za niezłożenie PITa w terminie?


  - Kary za niezłożenie deklaracji i za nieprzelanie zaległego podatku są zupełnie inne. W ostatnim przypadku płacimy tylko odsetki ustawowe, natomiast jeśli nie złożymy formularza w terminie, grożą nam kary administracyjne. Nawet kilka tysięcy złotych - przestrzega Paweł Majtkowski z Centrum Finansów Aviva. Ekspert podkreślił, że aby przelew z zaległym podatkiem dotarł do US w terminie, należy go wykonać przed godziną 13 w czwartek, 30 kwietnia.


  Ale sprawa nie jest taka prosta i jednoznaczna. Czytelniczka z góry zakłada bowiem, że radioterapia jest rodzajem zabiegu rehabilitacyjnego po chorobie nowotworowej, tymczasem jest ona stosowana przez onkologów jako jeden z elementów leczenia chorób nowotworowych.

  Poniżej na pytanie Czytelniczki odpowiada Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kara za niezłożenie w terminie

   Monikaaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Podobno nie można przekazac 1% podatku jak sie składa pit po terminie. http://rozliczeniepit.pl/korekty-bledy-i-kary/jaka-kara-niezlozenie-pitu-terminie/ To prawda?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re@Monikaaa

   Re (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   podobna to na pewno jest córka do matki (szczególnie patrząc od spodu)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niepelnosprawny

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Z tym odliczaniem przez niepelnosprawnych jest jak z rosyjska ruletka nie wiadomo co nie wiadomo jak nie wiadomo ile jest to ulga dla odwaznych gdyz katalog odliczen jest jest nieprecyzyjny i nie...rozwiń całość

   Z tym odliczaniem przez niepelnosprawnych jest jak z rosyjska ruletka nie wiadomo co nie wiadomo jak nie wiadomo ile jest to ulga dla odwaznych gdyz katalog odliczen jest jest nieprecyzyjny i nie dokladny strach sie bac cokolwiek odliczaczwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama