Koszykówka. Energa Toruń - CCC Polkowice 64:49. Drużyna Arkadiusza Rusina poza ligowym podium

Rafał Bajko
CCC kończy sezon na 4. miejscu. Pierwsza z lewej Nikki Greene
CCC kończy sezon na 4. miejscu. Pierwsza z lewej Nikki Greene Grzegorz Olkowski
Decydujący mecz o brązowy medal TBLK padł łupem Energi Toruń, która ograła CCC Polkowice 64:49. Mistrzowski tytuł ponownie dla Wisły Can-Pack Kraków.

Po porażce w meczu numer 2 w Polkowicach pisaliśmy, że na najniższym stopniu podium stanie zespół, który wytrzyma presję decydującego starcia. Mocniejsze nerwy okazały się mieć koszykarki z Torunia, choć po pierwszej połowie nie zapowiadało się na zdecydowane zwycięstwo gospodyń. Dość powiedzieć, że na niecałą minutę przed końcem drugiej kwarty polkowiczanki prowadziły nawet 29:22.

Wyrównana walka trwała praktycznie do końca trzeciej odsłony, kiedy na tablicy wyników było 42:42. Torunianki miały jednak tego dnia w swoim składzie kapitalną Mauritę Reid i nie mniej skuteczną Amber Harris. To właśnie Amerykanki wzięły na siebie ciężar zdobywania punktów w ostatnich dziesięciu minutach.

Ekipa Arkadiusza Rusina swoją szansę na brąz przegrała chyba w Polkowicach, kiedy prowadząc w rywalizacji do dwóch zwycięstw
1:0, mogła rozstrzygnąć rywalizację już na własnym parkiecie. Mimo tego, że CCC zajęło w tym sezonie najgorsze dla sportowca - czwarte miejsce, to końcowy wynik nie jest wielkim rozczarowaniem. Klub, który dysponował w obecnych rozgrywkach dużo mniejszym budżetem niż przed rokiem, wciąż pozostaje w czołówce najlepszych klubów w Polsce.

Swoją dominację w kraju nad Wisłą potwierdziła z kolei... Wisła Can-Pack Kraków. Ekipa Stevana Svitka przegrała w tym sezonie zaledwie jeden mecz. I to dopiero w finale z Artego Bydgoszcz. Na więcej jednak drużyna spod Wawelu rywalkom nie pozwoliła, sięgając tym samym po 24. tytuł w historii klubu.

Tauron Basket Liga Kobiet
FAZA PLAY-OFF. O 3. MIEJSCE (do dwóch zwycięstw). III MECZ
Energa Toruń - CCC Polkowice 64:49 (13:8, 12:21, 17:13, 22:7)
Energa: Reid 23 (3x3), Jackson 7 (1), R. Harris 6, Fikiel 4, Pawlak - A. Harris 18 (2), Makowska 6 (1), Misiuk, Suknarowska, Ajduković, Walich.
CCC: Owczarzak 10 (1x3), Sutherland 8, Swanier 6 (1), Sverrisdottir 2, Majewska - Greene 15, Kaczmarska 6 (2), Jeziorna 2.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Energi. Brąz dla Energi.

Finał (do trzech zwycięstw): Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 49:55 (20:14, 7:16, 10:15, 12:10) i 68:89 (6:17, 21:28, 20:23, 21:21)
Stan rywalizacji: 3:1 dla Wisły Can-Pack. Wisła obroniła mistrzostwo Polski.