Koszykówka. Kto wytrzyma ciśnienie, zgarnie brąz

Rafał Bajko
Arkadiusz Rusin wierzy, że jego zespół sięgnie po brązowe medale TBLK
Arkadiusz Rusin wierzy, że jego zespół sięgnie po brązowe medale TBLK Grzegorz Olkowski
W niedzielę odbędzie się decydujący mecz o brązowy medal TBLK. Energa Toruń podejmie o godz. 17 CCC Polkowice.

Polkowiczanki mogły zakończyć rywalizację na własną korzyść już w środę. Niestety przegrały u siebie 61:65, przez co torunianki odzyskały przewagę parkietu. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy była bardzo słaba pierwsza połowa drugiego spotkania, w której CCC uległo aż 20:40. Mimo że wciąż aktualne wicemistrzynie Polski poprawiły swoją grę w drugich 20 minutach, to na przegonienie Energi zabrakło już czasu.

- Zjadła nas ogromna presja. Dziewczyny zwyczajnie nie wytrzymały ciśnienia. W Toruniu trzeba wyjść bardziej skoncentrowanym na swojej grze, a nie na tym, co wydarzy się po spotkaniu - mówi Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec CCC.

Przed spotkaniami o brąz faworytem serii była Energa, dlatego zwycięstwo polkowiczanek w pierwszym meczu w grodzie Kopernika przyjęto jako niespodziankę. Teraz rywalizacja ponownie wraca do Torunia i to właśnie na zespole Elmedina Omanicia spoczywać będzie większa presja.

- Zobaczymy, czy Energa wyjdzie na ten mecz tak zmobilizowana, jak przed spotkaniem w Polkowicach. Można powiedzieć, że wszystkie oczy będą teraz skierowane właśnie na rywalki - dodaje Rusin.

Mimo niewielkich problemów zdrowotnych, CCC powinno się udać do Torunia w pełnym składzie. Czy wróci z brązowymi medalami? Trzymamy kciuki!

Tauron Basket Liga Kobiet
Faza play-off. O 3. miejsce (do dwóch zwycięstw): Energa Toruń - CCC Polkowice (niedziela, godz. 17). Stan rywalizacji: 1:1.

Finał (do trzech zwycięstw). W piątek: Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków (mecz zakończył się po zamknięciu wydania gazety). Stan rywalizacji: 1:1. Następny mecz: W sobotę (godz. 11.45, TVP Sport).