Andrzej Dadełło: Cenię trenera Podolińskiego, ale dobrą...

  Andrzej Dadełło: Cenię trenera Podolińskiego, ale dobrą pracę w Miedzi wykonuje Janusz Kudyba

  Jakub Pęczkowicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezes Dadełło (z lewej) i Janusz Kudyba
  1/2
  przejdź do galerii

  Prezes Dadełło (z lewej) i Janusz Kudyba ©Piotr Krzyżanowski/Polska Press

  - Znam trenera Roberta Podolińskiego i w moich oczach jego notowania są wysokie, natomiast nie mamy zamiaru w najbliższym czasie zmieniać trenera. Janusz Kudyba wykonuje z zespołem dobrą pracę i jesteśmy z niego zadowoleni - powiedział właściciel legnickiej Miedzi Andrzej Dadełło.
  39-letni Podoliński był już raz przymierzany do roli trenera w Miedzi Legnica. Kiedy w czerwcu poprzedniego roku jego rozmowy z klubem były dość zaawansowane, pojawiła się oferta z Cracovii, gdzie szkoleniowiec pracował wcześniej. W 2009 roku jako asystent Artura Płatka. Z Dolcanu Ząbki zamiast do Legnicy, postanowił wrócić do Krakowa.

  Kilka dni temu Robert Podoliński został zwolniony i pojawiły się informacje, że w przyszłym sezonie być może temat jego pracy z "Miedzianką" wróci. Władze legnickiego zespołu obecnie nie przewidują jednak takiej możliwości.

  - Znam trenera Roberta Podolińskiego i w moich oczach jego notowania są wysokie, natomiast nie mamy zamiaru w najbliższym czasie zmieniać trenera. Janusz Kudyba wykonuje z zespołem dobrą pracę i jesteśmy z niego zadowoleni. Wyprowadził drużynę z kryzysu, a wiosenne wyniki napawają optymizmem. Myślimy już o kolejnym sezonie i jeśli nie pojawią się żadne przesłanki, to szkoleniowiec Miedzi się nie zmieni. Trener Kudyba dobrze rozumie się z zawodnikami, ma przed sobą określony cel, więc nie zamierzamy prowadzić aktualnie jakichkolwiek rozmów - powiedział właściciel legnickiej Miedzi.

  Andrzej Dadełło przyznał jednocześnie, że darzy trenera Podolińskiego dużym szacunkiem i jeśli zespół złapałby długotrwały dołek, to będzie on jednym z głównych kandydatów.

  - Spotkaliśmy się kilka razy. To człowiek, który dobrze zna ligę m.in. z pracy w Ząbkach. Jeśli zaszłaby potrzeba zmiany na tym stanowisku, to będzie brany pod uwagę bardzo poważnie - zaznaczył prezes Dadełło.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama