Mężczyzna zastrzelony na komendzie w Kutnie. Podczas...

  Mężczyzna zastrzelony na komendzie w Kutnie. Podczas przesłuchania doszło do szarpaniny [ZDJĘCIA]

  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mężczyzna zastrzelony na komendzie w Kutnie. Podczas przesłuchania doszło do szarpaniny [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Dębowski

  Dramat w komendzie w Kutnie. Podczas przesłuchania doszło do szarpaniny między policjantem a przesłuchiwanym mężczyzną. Padły strzały. Jeden z nich okazał się śmiertelny. Policjant został zatrzymany.
  Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w kutnowskim komisariacie w czwartek (23 kwietnia) przed godz. 15. 34-letni policjant (od 11 lat w służbie) przesłuchiwał podejrzanego. W pewnym momencie doszło do szarpaniny. Prawdopodobnie przesłuchiwany mężczyzna próbował odebrać broń młodszemu aspirantowi. Padły co najmniej trzy strzały, z których przynajmniej jeden był śmiertelny. Podejrzany zginął.


  - Trwają czynności w KPP w Kutnie mające na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia - mówi podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

  Na miejscu pracują policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, Wydziału Kontroli i Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Jak ustaliliśmy, przesłuchiwany był 29-letni mężczyzna, doskonale znany miejscowym policjantom. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia. 29-latek przesłuchiwany był w charakterze podejrzanego o kradzież. Policjant miał poinformować o rozszerzeniu ciążących na nim zarzutów. Funkcjonariusz w pewnym momencie miał nachylić się przy podejrzanym. Prawdopodobnie policjant podawał mężczyźnie protokół przesłuchania do podpisu. W tym momencie mężczyzna zaatakował go i wyrwał mu z kabury broń służbową - Waltera P99.

  Doszło do szamotaniny. Policjant próbował obezwładnić uzbrojonego mężczyznę. Po chwili udało mu się skierować broń w górę. Padły co najmniej trzy strzały. Przynajmniej ostatni z pocisków trafił mężczyznę głowę.

  - Sprawę do prowadzenia przejmuje łódzka Prokuratura Okręgowa - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej. - Łódzcy prokuratorzy jadą na miejsce zdarzenia. W KPP w Kutnie śledczy z prokuratury rejonowej zabezpieczyli pomieszczenie, w którym padły strzały.

  Aktualizacja
  Policjantowi udzielona została w tym momencie pomoc psychologiczna. Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi policjant, który przesłuchiwał 29-letniego mężczyznę został zatrzymany do wyjaśnienia. Na razie nie postawiono mu jakichkolwiek zarzutów. Policjant jest w szpitalu. Przed salą w której przebywa, czuwają funkcjonariusze.

  Policjanci, którzy byli w komendzie zeznali, że usłyszeli w krótkim odstępie czasu dwa strzały i chwilę później trzeci strzał.

  Czytaj także

   Komentarze (98)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamiotą pod dywan, jak zawsze po 1989 ?

   Pablo.M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   Cóż Polacy, macie czego chcecie?! Po komunie pozostawiliście w III RP postesbecką policję, z byłymi esbekami, zomowcami, milicjantami itp. scierwem jako kadra dowódcza i ,,wychowawcy,, młodych,...rozwiń całość

   Cóż Polacy, macie czego chcecie?! Po komunie pozostawiliście w III RP postesbecką policję, z byłymi esbekami, zomowcami, milicjantami itp. scierwem jako kadra dowódcza i ,,wychowawcy,, młodych, postkomunistów wojskowych , swoistą V Kolumnę Putina ?! ….. a jak do tego dodać uwłaszczoną bezpiekę i aparatczyków PZPR poustawianych w kolejnych sejmach, rządach, mediach, komisjach, a także zapewniające ich i swoim przestępcom bezkarność, Niezweryfikowane po 1989 sądownictwo, to widać w jakim postkomuszym szambie żyjecie, będą was okradać, bić, zabijać bezkarnie oni , ich dzieci , dzieci ich dzieci , czerwone zakamuflowane ludziki ...... żyjecie w tym postkomuszym szambie poniekąd na własne życzenie wyrażane od 20 lat w wyborach ?! Więc chylić karki i bulić na nich, nie beczeć !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   #Pablo.M A tobie o co chodzi ?

   Michał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   My Polacy ? a ty jesteś kim ? Polaczkiem, szwajcarem ?
   Do czego chłopie pijesz, robisz politykę i sugerujesz że policjant dopuścił się morderstwa ?
   Zastrzelił prawdopodobnie w obronie własnej, a...rozwiń całość

   My Polacy ? a ty jesteś kim ? Polaczkiem, szwajcarem ?
   Do czego chłopie pijesz, robisz politykę i sugerujesz że policjant dopuścił się morderstwa ?
   Zastrzelił prawdopodobnie w obronie własnej, a już robi się z niego oprawcę na wzór Policjanta z USA. dobrze ze zastrzelił tego ćpunka, a co jeśli by spieprzył z pomieszczenia i zacza strzelać do ludzi na komendzie ?
   sorry takie mamy media ;/ zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawo

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   broń oprawcy,może sam trafisz na takie przesłuchanie gdzie kozak z bronią albo paralizatorem wymusza zeznania,dzisiaj podali w wiadomościach chłopa zabili dwoma strzałami w głowę,pistolet na...rozwiń całość

   broń oprawcy,może sam trafisz na takie przesłuchanie gdzie kozak z bronią albo paralizatorem wymusza zeznania,dzisiaj podali w wiadomościach chłopa zabili dwoma strzałami w głowę,pistolet na przesłuchaniu powinien być w szafie metalowej zamkniętej na klucz ostatnio coraz częściej docierają do społeczeństwa wiadomości o komunistycznych metodach przesłuchań i giną ludzie na takich przesłuch,

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nagranie

   Pytek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Czy w pokojach przesłuchań są kamery?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UBeckie metody sledztwa.....

   romix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Podpisanie zeznania w PRL pistolet do glowy i podpisujesz a dzisaj jest inaczej,czy III RP jest wolna!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   n

   Podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

   Dziękuję Panu za sprawną akcję i zaoszczędzenie wielu tysięcy złotych z podatków. Teraz nie potrzeba sądu, przetrzymywania na mój koszt bandziora, który i tak nie pasuje do społeczeństwa.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeśli trafisz na przesłuchanie jako podejrzany (a faktycznie podejrzany niesłusznie), to dwa strzały

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   a jak sprawa się wyjaśni, to list z przeprosinami dla rodziny, że to nie o ciebie chodziło, tylko o kogoś innego. Tak, to oszczędza pieniądze i pracę sądów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja

   piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   za takie wnioski powinienes ch,,,ju wisiec !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawnik

   Elwira (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Piotr, pewnie jesteś zainteresowany matactwem w tej sprawie. Daj spokój, bo jeszcze prokurator postanowi ustalić twój IP, by wykorzystać to przeciwko tobie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pilnuj własnego interesu !!!

   Jan Osik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Współczuję policjantom, którzy zeznali, że słyszeli najpierw dwa wystrzały, a po jakimś czasie trzeci wystrzał. Jak okaże się, że najpierw padł jeden strzał, ten zabójczy, a potem dwa strzały dla...rozwiń całość

   Współczuję policjantom, którzy zeznali, że słyszeli najpierw dwa wystrzały, a po jakimś czasie trzeci wystrzał. Jak okaże się, że najpierw padł jeden strzał, ten zabójczy, a potem dwa strzały dla poparcia tezy o szamotaninie, to policjanci dostaną zarzuty, za składanie fałszywych zeznań. Doświadczony medyk i balistyk ustalą bez problemu przebieg zdarzenia. To naprawdę nieskomplikowana sprawa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kryminaliści

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 8

   Zamiast utrzymywać bandytów można ich od razu na wieczny odpoczynek wysłać a zwłaszcza dzieciobójców i gwałcicieli. W więzieniach żyją jak w hotelu a tu człowiek tyra całymi dniami na ich utrzymanie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   idioci

   ty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   Gadaj zdrów.
   G*****ś jak but.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Monitoring na komendacha!!!!

   Fijoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 7

   Dlaczego w Polsce nie można wprowadzić monitoringu na posterunkach i w radiowozach???!!! Są kraje w których policja ma nawet kamerę przymocowaną do munduru!!!
   Oczywiście w Polsce, bo prawo do...rozwiń całość

   Dlaczego w Polsce nie można wprowadzić monitoringu na posterunkach i w radiowozach???!!! Są kraje w których policja ma nawet kamerę przymocowaną do munduru!!!
   Oczywiście w Polsce, bo prawo do prywatności, to ja się pytam czyje prawo? Ile jeszcze osób będzie poszkodowanych przez naszą kochana policję? Przecież w najlepszym dla tego policjanta przypadku jest on winny nie przestrzegania przepisów dotyczących zabezpieczenia broni. Dał sobie wyrwać z kabury pistolet??? Czy może pistolet leżała na biurku, co często nasza policja stosuje w celu dodatkowego wrażenia??? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   możesz nie wierzyć

   Topik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   myślę, że większość policjantów chciałaby posiadać kamerę na swoim wyposażeniu. Nie musieliby później udowadniać przełożonym, że nie są wielbłądami. Tylko czy stać Cię na wyposażenie policji w...rozwiń całość

   myślę, że większość policjantów chciałaby posiadać kamerę na swoim wyposażeniu. Nie musieliby później udowadniać przełożonym, że nie są wielbłądami. Tylko czy stać Cię na wyposażenie policji w kamery, karty pamięci oraz serwery gromadzące te nagrania? Utrzymanie i obsługę tej infrastruktury? Przecież za darmo nikt tego nie zorganizuje. Koszty poniesie podatnik.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chesz mieć?

   ant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Policjancie. chcesz mieć kamerkę? Kup sobie, najtańsze 200-400 zł, nie pieprz, że cię nie stać!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wierzę, niestety

   Fijoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   trochę wiem jak funkcjonują te sprawy w "firmie", jak są zamiatane pod dywan i nikt nie może nic zrobić, co robi policja na nocnych imprezach zamkniętych w restauracjach, jakie sa metody zdobywania...rozwiń całość

   trochę wiem jak funkcjonują te sprawy w "firmie", jak są zamiatane pod dywan i nikt nie może nic zrobić, co robi policja na nocnych imprezach zamkniętych w restauracjach, jakie sa metody zdobywania "wyjaśnień i zeznań" itd. o tym się nie mówi bo propaganda robi swoje, przecież nikt nie uwierzy, że policjant złamał prawo. jeżeli jesteś policjantem to doskonale o tym wiesz i tyle. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wierzę

   ani trochę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   1. W dzisiejszych czasach kamerka kosztuje grosze, więc nie ściemniaj z tymi kosztami.
   2. Kamerka oznacza trudności przy pobieraniu łapówek i pilnowaniu McDonalda.
   3. Jak w łódzkich radiowozach...rozwiń całość

   1. W dzisiejszych czasach kamerka kosztuje grosze, więc nie ściemniaj z tymi kosztami.
   2. Kamerka oznacza trudności przy pobieraniu łapówek i pilnowaniu McDonalda.
   3. Jak w łódzkich radiowozach zamontowali laptopy (i nie tylko), dzięki czemu można było ustalić pozycję radiowozu, to większość tego sprzętu nie używała, lub psuła.

   I jak ci wierzyć?
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skąd czerpiesz wiedzę?

   Topik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   "zamontowali laptopy (i nie tylko), dzięki czemu można było ustalić pozycję radiowozu,". Co ma piernik do wiatraka? Pozycję radiowozu sczytuje się z urządzenia GPS podłączonego do samochodu a nie...rozwiń całość

   "zamontowali laptopy (i nie tylko), dzięki czemu można było ustalić pozycję radiowozu,". Co ma piernik do wiatraka? Pozycję radiowozu sczytuje się z urządzenia GPS podłączonego do samochodu a nie do laptopa. Na mapie wskazywana jest pozycja radiowozu a nie laptopa. Dam ci całą złotówkę(!) (zarobisz parę groszy) a kup mi taką kamerkę z kartą zezwalającą na zapisanie filmu i dźwięku z 12 godzin. Wiesz ile ważą dane z takiej karty pamięci? Przemnóż to przez ilość policjantów pracujących w terenie. Na koniec służby zgraj te wszystkie dane w jedno miejsce. Jeśli to nic nie kosztuje to może zgłoś się do policji z ofertą darmowego zgrywania danych. Na Pienistej 8 godzin dziennie darmowej pracy masz zapewnione. A jeśli jeszcze przyjdzie ci wyszukiwać materiałów to nawet dni wolnych miał nie będziesz.
   Pobieranie łapówek w wielu sytuacjach już jest utrudnione. Pewnie nie wiesz ale wiele radiowozów już jest wyposażonych w monitoring.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kamerka

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tylko matoły nie wiedzą jakie są to koszty oraz jest jeszcze szereg przepisów regulujących to, których w dniu dzisiejszym nie ma uchwalonych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mądraliński ....

   ann (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Zamontuj sobie monitoring w sypialni....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mogę zamontowc w twojej jeżeli cię to podnieca

   Fijoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   Komenda to nie sypialnia, ale niestety do póki będą tacy funkcjonariusze jak ty, którzy nie rozumieją, że to wy jesteście dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla was, dopóty właśnie tak będzie....rozwiń całość

   Komenda to nie sypialnia, ale niestety do póki będą tacy funkcjonariusze jak ty, którzy nie rozumieją, że to wy jesteście dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla was, dopóty właśnie tak będzie. Rozumiem, że przejrzystość działań nie jest wam na rękę, ale prawo jest po to aby je przestrzegać i dotyczy to wszystkich, również policji (chyba, że ta nadal jest milicją). zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MONITORING??

   sos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   Wszystko wyjaśni.Chyba,że kamera była zepsuta.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   smiech na sali

   rysku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   to smieszne ze odebrawszy policjantowi broń zginal przestepac a nie policjant

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kurna

   ale bajka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

   Czyta sią jak bajkę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   On słaby

   psychicznie był (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 6

   ten policjant. Teraz z 'rozpaczy' może sobie coś zrobić. Koledzy go pilnują..

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama