Jest szansa na nowe miejsca pracy w strefie [Rozmowa]

  Jest szansa na nowe miejsca pracy w strefie [Rozmowa]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jest zainteresowanie budową zakładów w naszej strefie inwestycyjnej. Może dzięki nim powstać od kilkunastu do kilkudziesięciu miejsc pracy dla głogowian. Rozmawiamy o tym ze starostą Jarosławem Dudkowiakiem.
  Jest szansa na nowe miejsca pracy w strefie [Rozmowa]

  ©Kacper Chudzik

  Starostwo pochwaliło się ostatnio informacją o możliwych nowych inwestorach w strefie ekonomicznej. Chodzi o głogowską firmę oraz jej ogólnopolskiego partnera. Na jakim etapie są rozmowy i co do tej pory ustalono?
  Na tym etapie, aż do zakończenia rozmów wiele nie możemy ujawnić. Odbyły się dwa spotkania z zarządem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest wola inwestycji. Budowy zakładu przez jedną z firm. Kwestią jest jeszcze ustalenie czy dojdzie do wykupu gruntu czy jego dzierżawy. Inwestor jest zadowolony z rozmów, a ze strony zarządu LSSE pojawiła się duża pomoc.

  Czy można już mówić o szacowanej liczbie miejsc pracy, które powstaną?

  Plany są duże. Jedna siedziba to byłoby kilkanaście miejsc pracy, a druga, to jest możliwość otwarcia linii produkcyjnej, przy której zatrudnienie znalazłoby dużo więcej osób. W kwestii pierwszej decyzja podjęta zostanie dosyć szybko, ale przy drugim zakładzie rozmowy jeszcze potrwają, ze względu na to, że jest tam jeszcze inny partner.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama