Koszykówka. CCC nie wykorzystało okazji. Będzie trzeci mecz

Rafał Bajko
Rywalizacja o brązowy medal TBLK wróci w niedzielę do Torunia. CCC nie wykorzystało swojej szansy, by w już w środę stanąć na najniższym stopniu podium Grzegorz Olkowski
Polkowiczanki przegrały w drugim meczu o brązowy medal TBLK z Energą Toruń 61:65. W niedzielę odbędzie się zatem decydujące starcie w Toruniu

Nie tak wyobrażali sobie kibice w Polkowicach początek meczu, który miał dać ich drużynie miejsce na najniższym stopniu ligowego podium. Pierwsza połowa była dla polkowiczanek kompletnie nieudana. Dość powiedzieć, że do przerwy ekipa Arkadiusza Rusina przegrywała aż 20:40.

Na szczęście, po przerwie zespół CCC zaprezentował zupełnie inną dyspozycję. Wciąż aktualne wicemistrzynie Polski ambitnie goniły wynik i praktycznie dopadły rywalki w czwartej kwarcie (58:59 i 61:62). Niestety bardzo ważną trójkę na kilka sekund przed końcową syreną trafiła Maurita Reid, czym pozbawiła gospodynie szansy na doprowadzenie do dogrywki.

Trzecie i decydujące o brązowych medalach starcie odbędzie się w niedzielę na parkiecie w Toruniu.

Tauron Basket Liga Kobiet
O BRĄZ - II MECZ (do dwóch zwycięstw)
CCC Polkowice - Energa Toruń 61:65 (10:15, 10:25, 15:6, 26:19)
CCC: Sutherland 21, Swanier 15 (2x3), Owczarzak 6 (1), Greene 4, Kaczmarska 1 - Majewska 11 (1), Sverrisdottir 3, Jeziorna.
Energa: Reid 11 (1x3), Fikiel 10, R. Harris 8, Jackson 7 (1), Pawlak 7 (1) - A. Harris 14, Misiuk 4, Makowska 2, Walich 2, Suknarowska.
Stan rywalizacji: 1:1. Trzeci mecz: 26.04 w Toruniu.