Egzamin gimnazjalny 2015 - ODPOWIEDZI: Waluta euro,...

  Egzamin gimnazjalny 2015 - ODPOWIEDZI: Waluta euro, ustawodawstwo i Babilon (ARKUSZE CKE)

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015 - EGZAMIN GIMNAZJALNY WROCŁAW - EGZAMIN GIMNAZJALNY CO BYŁO - EGZAMIN GIMNAZJALNY ODPOWIEDZI - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015 ODPOWIEDZI
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. Paweł Relikowski

  Egzamin gimnazjalny 2015 - ODPOWIEDZI. Za nami część humanistyczna - język polski, historia, WOS. Gdzie znaleźć arkusze egzaminacyjne 2015? Jakie były zadania na teście? Które pytania były najtrudniejsze? Kiedy pojawią się arkusze CKE? Wszystkie informacje znajdziecie na na naszej stronie GazetaWroclawska.pl. Co było na egzaminie gimnazjalnym 2015? Pytania z pierwszej części - EGZAMIN GIMNAZJALNY CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA - dotyczyły m.in. Państwa Sumerów, praw człowieka, uchwalania ustaw i oraz Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
  Egzamin gimnazjalny 2015. Pierwsze testy gimnazjalne - część humanistyczna - przyniosły spory stres uczniom. niektórzy do tego stopnia przejęli się pisaniem egzaminu gimnazjalnego, że zapominali treść zadań z którymi musieli się zmagać chwilę wcześniej. Wiadomo jednak, że na teście z historii i WOS-u nie zabrakło pytań o historię starożytną i oczywiście - historię Polski.  *** EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015 - PYTANIE - ODPOWIEDZI - ARKUSZE ***

  Jakie były pierwsze oceny i opinie gimnazjalistów po teście? Większość przyznaje, że WOS był zaskakujący. Za to historia stosunkowo łatwa. Uczniowie mieli m.in. zaznaczyć na mapie miejsce powstania Babilonu czy napisać o mechanizmie tworzenia prawa w Polsce - i wielu z nich przekonywało, że było na to przygotowanych. W jednym z zadań trzecioklasiści na podstawie wykresu mieli określić poziom poparcia Polaków dla wprowadzenia waluty euro.  Czy były przecieki z egzaminu? Zdaniem wielu internautów zadania wyciekły już na kilka dni przed rozpoczęciem testów gimnazjalnych. Można było sobie ściągnąć zadania i odpowiedzi, przyjść z uśmiechem na egzamin i... przeżyć spore rozczarowanie, ponieważ wszystkie tzw. "przecieki" pochodziły od zwykłych oszustów.

  Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej mówi nam o EGZAMINIE GIMNAZJALNYM 2015 : Na razie nie dotarły do mnie żadne wiadomości dotyczące zakłócenia przebiegu egzaminu gimnazjalnego na Dolnym Śląsku. Nie chce także oceniać poziomu tegorocznych zadań - dodaje.

  - Arkusze zostaną powieszone dopiero na stronie OKE. Mogę powiedzieć tylko tyle, że mam nadzieję, że wszyscy uczniowie napisali egzamin najlepiej jak mogli. Jeżeli komuś poszło gorzej, to nie powinien się załamywać, przed nim jeszcze dwa dni egzaminów – mówi Wojciech Małecki z OKE we Wrocławiu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzamin

   egzamin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   kto chce arkusze z jutrzejszych egzaminów? pisać!! edyta.wiszniewska@vp.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama