EEC 2015 Katowice: Pierwszy taki Kongres. I ostatni na takim...

  EEC 2015 Katowice: Pierwszy taki Kongres. I ostatni na takim Śląsku [OPINIE O KONGRESIE]

  M.Wroński, A.Minorczyk

  Dziennik Zachodni Plus

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni Plus

  Arkadiusz Wiśniewski, prezydent OpolaKongres to dobre miejsce spotkań ludzi zajmujących się polityką, biznesem i nauką. Jest okazja porozmawiania o współpracy,
  1/9
  przejdź do galerii

  Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

  Kongres to dobre miejsce spotkań ludzi zajmujących się polityką, biznesem i nauką. Jest okazja porozmawiania o współpracy, wspólnym biznesie i okazja do posłuchania o nowych trendach w gospodarce polskiej i europejskiej. Jestem tu już czwarty lub piąty raz i to zawsze było miejsce, gdzie rozmawia się na najwyższym europejskim poziomie jeśli chodzi o uczestników. To skraca dystans przy załatwianiu wielu spraw. Do tego mamy okazję zaprezentowania oferty inwestycyjnej Opola. Same Katowice zmieniły się wręcz "drastycznie". oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. To jest modernizacja na skalę europejską, nie wiem czy jest drugie takie miejsce, które można pod tym względem do Katowic porównać. AMC ©Arkadiusz Gola

  EEC 2015 Katowice: Nie da się konkurować tylko niskimi kosztami pracy - mówił podczas otwarcia Europejskiego Kongresu Gospodarczego Bronisław Komorowski. PRZECZYTAJ OPINIE PO 1. DNIU EEC KATOWICE 2015
  EEC 2015 Katowice: Po raz siódmy w Katowicach, ale po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - wczoraj w stolicy województwa śląskiego rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy.

  - Jedna z najważniejszych debat gospodarczych w Europie Centralnej - jak podkreślał w trakcie inauguracyjnej sesji Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości i zarazem pomysłodawca całego przedsięwzięcia.
  Mijają lata, a temat kryzysu ciągle jest na topie

  Tegoroczna edycja Kongresu jest jednak wyjątkowa nie tylko dlatego, że stała się okazją do wielkiego debiutu katowickiego MCK. Być może jest ostatnią odbywającą się na takim Śląsku, jaki wszyscy dobrze znamy. Występujący wczoraj paneliści po wielokroć mówili bowiem o konieczności zmian i czekającej nasz region reindustrializacji. Pewnie podobne słowa padną dziś i jutro - chociażby podczas sesji poświęconych sytuacji górnictwa, inwestycji w energetykę, czy wzajemnych relacji między ochroną środowiska i unijną polityką klimatyczną, a opartą na węglu gospodarką.

  O konieczności zmian i reform można było zresztą usłyszeć nie tylko w kontekście sytuacji w naszym regionie, ale też w całej Europie. Stanowić mają one odpowiedź na gospodarczy kryzys, który od kilku już lat jest stałym "bohaterem" odbywającego się w Katowicach kongresu.

  - Gdy zaczynaliśmy w roku 2009 to czuć było, że coś się dzieje z gospodarką. Kryzys pukał nam do drzwi. Nie myśleliśmy jednak, że będzie tak głęboki - przyznał prof. Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Jak dodał wszystkie omawiane w trakcie dotychczasowych edycji EKG problemy i tematy mimo upływu lat nie straciły nic na swej aktualności.

  Pojawiły się za to kolejne: chociażby konieczność zwiększenia poziomu inwestycji i rozruszania rynku wewnętrznego w krajach Wspólnoty. O tym ostatnim mówiła zresztą także Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i małych oraz średnich przedsiębiorstw.

  - Jestem w dialogu z przedsiębiorcami. Chcę żeby pokazali blokady, które utrudniają im działalność. Nie mamy wspólnego rynku usług, nie mamy wspólnego rynku cyfrowego. Europo jeśli nie zrozumiesz, że masz jeden, wielki wspólny rynek to zaczniemy przegrywać na różnych etapach i w różnych dziedzinach. Administracja nie tworzy miejsc pracy. Tworzą je przedsiębiorcy, trzeba im to umożliwić - stwierdziła Bieńkowska.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UU

   JAREK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   dlacze wiezi sie ludzi w Katowicach ktorzy przyjechali protestować przeciw umowom śmieciowym oraz umowie TTPI ktora zniszcyz ludzi i otruj .Dlaczego pod pretekstem pustostanu zamyka sie prawie 30...rozwiń całość

   dlacze wiezi sie ludzi w Katowicach ktorzy przyjechali protestować przeciw umowom śmieciowym oraz umowie TTPI ktora zniszcyz ludzi i otruj .Dlaczego pod pretekstem pustostanu zamyka sie prawie 30 osob i przetrzymuje od dwuch dni !!!!! to skandal nasłano na nich oddziały policji i antyte rorystow czy to i s ? nie to akcja jak na gornikow gdy strzelano by stłumic protesty zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   :::

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   "Same Katowice zmieniły się wręcz "drastycznie". oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. To jest modernizacja na skalę europejską, nie wiem czy jest drugie takie miejsce, które można pod tym...rozwiń całość

   "Same Katowice zmieniły się wręcz "drastycznie". oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. To jest modernizacja na skalę europejską, nie wiem czy jest drugie takie miejsce, które można pod tym względem do Katowic porównać"

   KTO TAK ZNISZCZYŁ KATOWICE
   ze trzeba je było modernizować na europejską skalę??
   Zielone ludziki polskie zza Brynicy?

   Dać Polakom Górny Śląsk to jak dać szympansom przeprowadzić procedurę In Vitro

   http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pomylka-in-vitro-w-policach-balagan-zarzuty-dla-lekarzy,nId,1720346#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=otherzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sie haben recht ,Deutsch-Oberschlesier

   strass 1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Odpowiedz jest prosta:Ludzie którzy rządzili i nadal rządzą Katowicami.
   Doprowadzili do katastrofalnego stanu jakości powietrza w Katowicach. To dziesiąte najbardziej zatrute miasto w Europie.Małe...rozwiń całość

   Odpowiedz jest prosta:Ludzie którzy rządzili i nadal rządzą Katowicami.
   Doprowadzili do katastrofalnego stanu jakości powietrza w Katowicach. To dziesiąte najbardziej zatrute miasto w Europie.Małe pocieszenie że w Sosnowcu mają gorzej,bo 9-te.
   Najtragiczniejsze jest to że nikt na ten temat,z władz miasta nie mówi.Najczęściej wprowadza się ludzi w błąd! Na Europejskim Kongresie Krupa,którego niedawno wybrano na następcę Uszoka,powiedział:"...możemy się pochwalić dobrym rozwiązaniem związanym z ekologią.Chodzi o zdalny pomiar i kontrolę zużycia energii.które pozwolą obniżyć koszty funkcjonowania miasta"
   Jego nie obchodzi zdrowie ,przedwczesne zgony,choroby dzieci,ludzi starych spowodowanych zatrutym powietrzem.Istotne są koszty !! Nie możliwość redukcji tych emisji.
   Nie będzie redukcji emisji zanieczyszczeń liniowych ,jaką powoduje nadmiar ruchu pojazdów.
   Nie będzie nowoczesnych rozwiązań w mieście w ruchu drogowym.Nie będzie ograniczeń dla pojazdów starych i trujących ,nie będzie przesiadki do komunikacji publicznej!
   A powiedział Tak :"Dopiero niedawno przesiedliśmy się z transportu publicznego do samochodów.I teraz musimy się nimi nacieszyć"
   Tak Powiedział !! Na zdrowie wszystkim mieszkańcom Katowic.

   Widziały Gały co brały ?

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama