Na obchody Światowego Dnia Książki zaprasza Arena

  Na obchody Światowego Dnia Książki zaprasza Arena

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na obchody Światowego Dnia Książki zaprasza Arena
  Wszystkich Wrocławian zapraszamy na trzy dni spotkań z książką. Przy Centrum Handlowym Arena w dniach 23-25 kwietnia powstanie mini miasteczko w którym będzie można kupić książki, wziąć udział w konkursach, spotkać się z autorami a także zapewnić rozrywkę dzieciom.
  Na obchody Światowego Dnia Książki zaprasza Arena
  Światowy Dzień Książki w Arenie
  23-25 Kwietnia 2015


  Wrocławskie Księgarnie oraz Centrum Handlowe Arena zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.
  Światowy dzień książki to święto zarówno autora, czytelnika jak i księgarza. Ten dzień postanowiliśmy więc uczcić wyjątkowo!

  6 Księgarni postanowiło wyjść poza mury swoich stacjonarnych miejsc i razem pokazać, że wspólnie warto celebrować ten wyjątkowy dzień.
  Zgodnie z założeniem. Które przysługuje inicjatywie Wrocławskich Księgarni, chcemy pokazać, że jest alternatywa dla dużych sieci a księgarnie są blisko mieszkańców – bardzo często w okolicach osiedli.
  To pierwsza taka próba dotarcia do czytelników – trzy dni świętowania we Wrocławiu w czasie Światowych Dni Książki - tego jeszcze w naszym mieście nie było!
  Na miejscu odnaleźć będzie można stoiska poszczególnych księgarni, które będą reprezentantami poszczególnych wydawnictw.
  I tak księgarnia Beta będzie reprezentować Media Rodzinę, księgarnia Polanglo – Zieloną Sowę, księgarnia Kulturka wydawnictwo Zysk i S-ka, księgarnia Pod Arkadami wydawnictwo Prószyński, księgarnia TuCzyTam wydawnictwo Znak a księgarnia Wratislavia grupę wydawniczą Foksal.
  Każde wydawnictwo przygotowało niespodzianki na swoich stoiskach więc warto przyjść i zobaczyć co się wydarzy.
  Dla dzieci przygotowanych jest wiele atrakcji – każdego dnia odbędą się gry i zabawy z animatorką, odbędzie się wyjątkowe przedstawienie kukiełkowe na podstawie przygód Bolka i Lolka, głośne czytanie najpiękniejszych bajek a także konkurs rysunkowy.
  Dla starszych miłośników literatury nie może zabraknąć spotkań autorskich – odwiedzą nas pisarze związani z Wrocławiem – Wojciech Chądzyński, który opowie o miejscach we Wrocławiu, których nie znamy, Jolanta Maria Kaleta ujawni dlaczego Wrocław i Dolny Śląsk jest tak fascynujący, Nadia Szagdaj odpowie na pytanie dlaczego kryminały wrocławskie cieszą się popularnością, natomiast Małgorzata Żółtaszek opowie o kulisach powstawania „Basałyka” – swojej najnowszej książki.
  Porozmawiać i zdobyć autograf w książce będzie można też u autorów książki „Biesłan. Piękne miasto” Zbigniewa Pawlaka i Jerzego Weszło, którzy przygotowali prezentację multimedialną, a Stefan Skąpski opowie dzieciom o niezwykłych przygodach w świecie przyrody.

  Trzy kwietniowe dni - 23, 24 i 25 – będą z pewnością wyjątkowe – szczególnie za sprawą odwiedzających – bowiem to właśnie dla miłośników książek cała atrakcja została zorganizowana. Dlaczego? Bo to właśnie czytelnicy w tych dniach są najważniejsi!
  Szczegółowy program obchodów Światowego Dnia Książki na plakatach i ulotkach oraz profilu Wrocławskich Księgarni na Facebooku.  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama