Wrocław: Koło Leclerca powstaną wieżowce

  Wrocław: Koło Leclerca powstaną wieżowce

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak mają wyglądać Promenady Wrocławskie

  Tak mają wyglądać Promenady Wrocławskie ©wizualizacja inwestora

  Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć budowa pierwszego budynku w kompleksie Promenady Wrocławskie przy ul. Rychtalskiej na Kleczkowie.
  Tak mają wyglądać Promenady Wrocławskie

  Tak mają wyglądać Promenady Wrocławskie ©wizualizacja inwestora

  - Rozpoczynamy od biurowca - mówi Henryk Wojciechowski, dyrektor firmy Vantage Development, która przygotowała inwestycję. - Jako pierwszy powstanie pięciopiętrowy budynek o nazwie Epsilon.

  Gmach powinien zostać oddany do użytku w połowie przyszłego roku. Zanim jednak to się stanie, w kompleksie przy Rychtalskiej ruszy budowa pierwszych budynków mieszkalnych. W Vantage zaplanowano, że budowa mieszkań ruszy jesienią 2011. Ta część inwestycji potrwa również kilkanaście miesięcy.

  Przypomnijmy, że Promenady Wrocławskie mają być wielkim osiedlem biurowo-mieszkaniowym, które zajmie powierzchnię 15 hektarów po dawnych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego, nieopodal hipermarketu E.Leclerc.

  Według zapowiedzi dewelopera, powstaną tam blisko dwa tysiące mieszkań i około 80 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Do tego zagospodarowane zostanie nabrzeże, przy którym powstanie bulwar spacerowy i restauracje. Inwestor chce również zbudować prowadzącą na wyspę kładkę nad kanałem miejskim. Tak, aby wykorzystać tereny zielone, jako miejsce do spacerowania.
  Kiedy powstaną całe Promenady Wrocławskie? Nieprędko. - W sumie zabudowa całości zajmie nam około 7 lat - dodaje Wojciechowski.

  Promenady będą drugim co do wielkości nowym osiedlem mieszkaniowym we Wrocławiu. Większa ma być tylko Olimpia Port na Swojczycach (80 hektarów, blisko 5 tys. mieszkań). Budowa Olimpii (inwestorem jest Archicom) ma ruszyć w lipcu tego roku i potrwa równie długo, co Promenad Wrocławskich.

  Z powodu budowy Promenad Wrocławskich, od jutra kierowcy nie będą mogli przejechać łącznikiem od ul. Zakładowej do ul. Rychtalskiej. Ogrodzony zostanie bowiem teren budowy, na którym lada dzień ruszą prace. Utrudnienia dla kierowców potrwają najbliższych 15 miesięcy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   promenady

   kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 75

   hmmm no właśnie, ale skoro budują to pewnie dużego zagrożenia nie ma... a wiecie że most łanieski już połączony?? zobaczcie...rozwiń całość

   hmmm no właśnie, ale skoro budują to pewnie dużego zagrożenia nie ma... a wiecie że most łanieski już połączony?? zobaczcie http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1610/o_Most_Lanieski_polaczonyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tereny zalewowe

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 70

   A czy tam w czasie powodzi nie będzie mokro??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama