Siatkówka. Impel przegrał z Chemikiem 1:3 i zagra o brązowy medal (ZDJĘCIA)

Rafał Bajko
Na pierwszym planie niepocieszona Agnieszka Kąkolewska
Na pierwszym planie niepocieszona Agnieszka Kąkolewska Tomasz Hołod
Wrocławianki po raz kolejny uległy w hali Orbita Chemikowi Police 1:3 w półfinale play-off Orlen Ligi. Impel tym samym nie obroni srebra sprzed roku.

Pierwszy set piątkowego meczu, podobnie jak dzień wcześniej, padł łupem mistrzyń kraju. To nie był jednak koniec analogicznych sytuacji do starcia nr 3. Wrocławianki w drugim secie zaprezentowały się o wiele lepiej, dzięki czemu wyrównały stan meczu, mając apetyt na doprowadzenie do piątego pojedynku w Szczecinie

Na planach się jednak skończyło, gdyż zespół Giuseppe Cuccariniego zachował więcej zimnej krwi szczególnie w trzeciej partii, kiedy wynik był bliski remisu. Czerwoną kartkę za dyskusje z sędzią zawodów otrzymała wówczas Joanna Kaczor.

Chemik zasłużenie awansował do finału, a wrocławskim kibicom pozostają emocje w walce o brązowy medal.

Orlen Liga
Półfinał play-off (do trzech zwycięstw)
IV MECZ
Impel Wrocław - Chemik Police 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 21:25)
Impel: Cutura (1), Hagglund (4), Kaczor (15), Kąkolewska (13), Ptak (9), Topić (10), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (11), Gryka, Grejman, Kwiatkowska.
Chemik: Bednarek-Kasza (14, MVP), Bjelica (1), Glinka-Mogentale (11), Ognjenović (3), Veljković (11), Werblińska (13), Zenik (libero) oraz Kowalińska (7), Jagieło (1), Rabka.
Stan rywalizacji: 3:1 dla Chemika. Awans: Chemik.

Drugi półfinał. W czwartek: PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (20:25, 22:25, 15:25). Piątek: PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:16, 25:17, 25:19). Stan rywalizacji: 1:1.