Zwrot podatku z urzędu skarbowego. Jak długo się czeka?...

  Zwrot podatku z urzędu skarbowego. Jak długo się czeka? [TERMINY]

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zwrot podatku - na pieniądze czeka się średnio miesiąc

  Zwrot podatku - na pieniądze czeka się średnio miesiąc

  Jak długo czeka się na ZWROT PODATKU? Jak przyspieszyć zwrot podatku? Zobacz od czego zależą terminy wypłaty pieniędzy z urzędu skarbowego. Podpowiadamy też, gdzie sprawdzić na jakim etapie jest analizowanie naszego zeznania PIT przez urzędników. Zgodnie z przepisami, fiskus ma na zwrot podatku miesiąc. Priorytetowo obsługiwane są też zeznania od rodzin wielodzietnych (z trojgiem lub więcej dzieci) - tu przepisy zobowiązują fiskus do zwrotu podatku w ciągu 30 dni.
  Zwrot podatku - na pieniądze czeka się średnio miesiąc

  Zwrot podatku - na pieniądze czeka się średnio miesiąc

  Na zwrot podatku urząd skarbowy ma trzy miesiące. W praktyce termin ten to przeciętnie miesiąc. Ale pamiętajmy - im później składamy PIT, tym dłużej będziemy czekać na swoje pieniądze. We Wrocławiu najkrócej, bo od 15 do 20 dni, na zwrot podatku czekają mieszkańcy Starego Miasta i Śródmieścia. Na Fabrycznej i Krzykach czas oczekiwania przekracza miesiąc.
  - W urzędach obsługujących większą liczbę podatników, gdzie zeznań wpływa więcej, czas oczekiwania jest dłuższy - tłumaczy Ewa Tarnowska-Wolańska z Izby Skarbowej we Wrocławiu.

  We Wrocławiu i okolicach przybliżony termin w jakim możemy liczyć na zwrot podatku można sprawdzić online. Specjalną stronę internetową uruchomiła izba skarbowa. Wchodząc na zwroty.is.wroc.pl, musimy wybrać właściwy urząd skarbowy, a następnie podać PESEL lub NIP i kwotę przychodu za 2014 roku. Dowiemy się wówczas czy nasz PIT jest już w systemie oraz czy został pozytywnie zweryfikowany przez urzędników. Kolejny etap to przekazanie zwrotu podatku do wypłaty.  JAK PRZYSPIESZYĆ ZWROT PODATKU?
  Zanim otrzymamy zwrot podatku, nasz PIT musi zostać zweryfikowany. A sprawdzanie trwa krócej, jeśli uwzględnialiśmy dane tylko z jednego PIT-11, nie korzystaliśmy z ulg. Szybciej pieniądze wrócą też do tych, którzy wysłali zeznanie przez internet i podali numer rachunku bankowego.

  PRZECZYTAJ TEŻ: Dopiero co czwarty wrocławianin rozliczył się z fiskusem. Zostały niespełna trzy tygodnie

  Pracownicy urzędów skarbowych zachęcają do rozliczania się przez internet, bo pomaga to uniknąć błędów. - Takich jak brak podpisu na zeznaniu papierowym, pomylenie pozycji czy błąd rachunkowy - dodaje Tarnowska-Wolańska.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama