Wrocław: Targi książek "Silesiana" już od dziś. Trwają do...

  Wrocław: Targi książek "Silesiana" już od dziś. Trwają do soboty

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Targi książek "Silesiana" już od dziś. Trwają do soboty
  Na 6. Targi Książki Regionalnej „Silesiana” zaprasza Dolnośląska Biblioteka Publiczna. Zaczynają się dziś (16 kwietnia), potrwają do soboty (18 kwietnia).
  Wrocław: Targi książek "Silesiana" już od dziś. Trwają do soboty
  Targi książki. W czasie targów w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Rynku nie zabraknie atrakcji ani dla dzieci, ani dla dorosłych.

  Dla całych rodzin zorganizowane zostaną aż dwie sobotnie (18 kwietnia) wycieczki. Krzysztof Głuch i Agnieszka Malczewska, przewodnicy i autorzy książek o Wrocławiu, poprowadzą szlakiem krasnali (początek o godz. 10 i 12), a każde dziecko zostanie ubrane w strój krasnala. Po średniowiecznym mieście oprowadzi Kamila Tajanowicz-Tymura. Wycieczki są bezpłatne, trzeba zarezerwować miejsce pod nr. tel. 71/335-22-36.

  Dolnośląska Biblioteka Publiczna, w której będzie można kupić książki i spotkać się z ich autorami, będzie czynna w godz. 10-18, wstęp bezpłatny.

  W czwartek (16 kwietnia) o godz. 9 została wręczona Nagroda Silesiana za publikację promującą Dolny Śląsk. – Propagujemy region – tłumaczy Katarzyna Zborowska, koordynatorka targów. – Gromadzimy rzeczy związane z Dolnym Śląskiem: od druków ulotnych, przez czasopisma, książki, współpracujemy z dolnośląskimi wydawcami, gościmy dolnośląskich autorów i publiczność – dodaje. Jednym z gości będzie Mariusz Urbanek, stały autor „Silesiany”. W czwartek o godz. 10 opowie o „Mostku Czarownic”. Marek Lubicz-Woycie-chowski promować będzie książkę „Kogel-Mogel, czyli dolnośląski galimatias historyczny”, w czwartek o godz. 17.

  W piątek (17 kwietnia) o godz. 17 zacznie się panel dyskusyjny z Katarzyną Uczkiewicz, redaktorką naczelną kwartalnika „Pamięć i Przyszłość” o najnowszym numerze czasopisma poświęconego Ruchowi Wolność i Pokój.
  Oprócz wycieczek, młodzież będzie też mogła wziąć udział w warsztatach poetyckich, przygotowanych przez Stowarzyszenie Strumień (w sobotę, 18 kwietnia, o godz. 13).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama