Drugie podejście do budowy aresztu w Legnicy

  Drugie podejście do budowy aresztu w Legnicy

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W 2007 r. był już zatwierdzony plan budowy aresztu. Niestety, przetarg trzeba było unieważnić.
  - Dyrektor Służby Więziennej podtrzymuje decyzję o potrzebie istnienia aresztu w Legnicy - mówi kapitan Luiza Sałapa, rzeczniczka SW w Warszawie. - Konieczna jest jednak weryfikacja kosztorysu tej inwestycji. Do końca tego roku powinna zostać opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa. A na początku przyszłego zostanie ogłoszony nowy przetarg na wykonawcę.

  W 2007 r. był już zatwierdzony plan budowy aresztu.
  W budżecie przewidziano na to 77 mln zł. Do przetargu przystąpiły trzy firmy, ale ich oferty opiewały na kwoty od 136 mln zł do 146 mln zł i przetarg trzeba było unieważnić. Na razie Służba Więzienna nie zdradza szczegółów co do wielkości i kosztów budżetu projektu, który teraz będzie opracowany.

  Legnicki ratusz przekazał pod budowę 8 ha ziemi na obrzeżach miasta. Gdy z inwestycji nic nie wyszło, prezydent Tadeusz Krzakowski poprosił legnickich parlamentarzystów o lobbing w tej sprawie. Wydaje się, że z dobrym skutkiem. Legnica jako jedyne duże miasto w regionie nie ma aresztu śledczego.

  Oskarżeni dowożeni są do sądu i prokuratury z Wrocławia, Świdnicy czy Jeleniej Góry.
  - W kwietniu tego roku policjanci konwojowali do Legnicy przeszło sto osób - wylicza Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Drugie tyle do Lubina, Złotoryi i Jawora. Koszt dowiezienia aresztanta to około 20 zł. W konwojowaniu brało udział 65 policjantów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama