Katarzyna Kalata nie zostanie prezesem ZUS. "Od początku...

  Katarzyna Kalata nie zostanie prezesem ZUS. "Od początku było wiadomo że mam nie zdać"

  Szymon Szadkowski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz będzie mógł rozpisać teraz nowy konkurs na prezesa ZUS, choć nie musi. Jeszcze nie podjął takiej decyzji, bo do wyborów może urzędować dotychczasowa p.o. prezesa ZUS Elżbieta Łopacinska.
  Katarzyna Kalata

  Katarzyna Kalata ©TVN24/x-news

  Katarzyna Kalata, 31 letnia kandydatka jako jedyna spośród 5 kandydatów zaliczyła egzamin pisemny. Ten ustny przed komisją konkursową już nie i chyba nie będzie testu wspominać pozytywnie. Jak powiedziała, atmosfera na egzaminie była bardzo nieprzyjemna i nerwowa. - Na każdym kroku próbowano mi udowodnić brak kompetencji. Od początku było wiadomo że mam nie zdać - powiedziała Katarzyna Kalata.Jak dodaje, "jeżeli chodzi o samą formę rozmowy, pozostawia ona wiele do życzenia. Śmianie się z kandydata nie jest na miejscu". - Jeden z członków komisji porównywał mnie do celebrytki, do osoby niepoważnej - stwierdziła Kalata na antenie TVN24 Biznes i Świat. Była kandydatka powiedziała, że w trakcie rozmowy wytykano jej także "różne artykuły", które pojawiały się w ostatnim czasie w prasie.

  - Jeden z członków komisji powiedział mi, że nie podoba mu się mój styl wypowiedzi - poinformowała Kalata. - Nie była to przyjemna rozmowa. W pewnym momencie nawet krzyczano na mnie. Jak poinformowała, decyzja komisji "była jednogłośna", aby nie rekomendować kandydatki dalej. K.Kalata nie składa broni i zapowiada, żę wystartuje w nowym konkursie, "by zobaczyć, czy jest to konkurs dla sztuki, czy wybory prezesa".


  TVN24 Biznes i Świat/x-news


  Do tych zarzutów odniósł się Marek Bucior, wiceminister pracy i polityki społecznej, który stwierdził że padały "różne pytania: poczynając od charakteru ogólnego, przez przebieg pracy zawodowej kandydatki, po te dotyczące ZUS-u, jak prawa w zakresie ubezpieczeń społecznych. Chcieliśmy poznać wizję zmian, ustalić, co kandydatka wie o informatyzacji i finansach ZUS-u. - To są informacje, którymi na dzień dobry musi dysponować prezes ZUS-u. Niedopuszczalne byłoby powierzenie stanowiska, osobie która nie spełnia tych kryteriów - dodał Bucior.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konkurs - sztuka dla sztuki

   azka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Niestety tak wyglądają wszystkie konkursy w naszym kraju. Ja też startowałam na pewne stanowisko i z przecieków wiem że jako jedyna kandydatka miałam wykształcenie i doświadczenie w branży... ale...rozwiń całość

   Niestety tak wyglądają wszystkie konkursy w naszym kraju. Ja też startowałam na pewne stanowisko i z przecieków wiem że jako jedyna kandydatka miałam wykształcenie i doświadczenie w branży... ale posada była już zarezerwowana dla córki pewnego ważnego pana, która kompletnie nie miała z tym zawodem nic wspólnego. Mnie nawet nie zaproszono na rozmowę, odesłano mi dokumenty z informacją że nie spełniam kryteriów. Aż korciło żeby sprawę nagłośnić.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No cóż nie należała w PO

   kroton

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   do Bund Platfus Mädel ,ani PO Waffen , jak taką prowadzić na smyczy jakby chciała wyjawić łajdactwa poprzednika.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   konkurs?

   marekka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Jeśli kandydatka jako jedyna, przechodzi do finału i komisja stan jej wiedzy określa jako "0", to odnoszę wrażenie że część pisemna i przesłuchanie nie miały kompletnie żadnego związku. I teraz...rozwiń całość

   Jeśli kandydatka jako jedyna, przechodzi do finału i komisja stan jej wiedzy określa jako "0", to odnoszę wrażenie że część pisemna i przesłuchanie nie miały kompletnie żadnego związku. I teraz można mieć uzasadnione podejrzenie, że cały ten konkurs jest ustawiony przez polityków. Przeczytałem gdzieś, że padło pytanie o nazwiska wiceprezesów - rzeczywiście kuriozum, równie można pytać o to czy wie, na którym pietrze urzędują. Myślę, że jest gdzieś zapis tego posiedzenia i można go na stronie opublikować.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może kawkę Ewuś?

   Psiapsóła (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   chodzi o to, zeby nie wyłonić nikogo i żeby kopaczka, co na metr wgłąb kopała i kłamała, mogła powołac jakąś psiapsółę bez konkursu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może

   SATYR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   Pani dr Kalata widocznie nie złożyła przysięgi ,że utajniony raport NIKu w sprawie wyczynów Derdziuka w ZUS zachowa tylko dla siebie. A możne ktoś odpali tę bombkę, do wyborów co raz bliżej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie nepotyzm, to pomoc rodzinna.

   swojak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25

   Dlaczego więc ten teatr z "konkursem", skoro wcześniej już obiecano tą synekurę "szwagrowi" ? Ludowcy przecież się z tym nie kryją.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rancza nie oglądałeś?

   gg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy p. Kalata nie wie gdzie żyje? To nie USA, to III Bananowa Republika RP !!!

   Tu wygrywa ten, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22

   kto ma wygrać.
   Pani Kalata może być najlepsza na świecie, ale w Republice Bananowe to nie ma żadnego znaczenia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zus

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   no no czyzby hieny z PO mieli swego slugusa na to miejsce hanba i zgroza ,brawo pani Kasiu nie odpuszczac

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komenyaz

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   no no czyzby hieny z PO mieli swego slugusa na to miejsce hanba i zgroza

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A na kogo głosowała Pani Kalata?

   Realista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   ... w wyborach parlamentarnych. Jak na PO, to niech się teraz nie dziwi...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama