Śpiewać każdy może. I malować. I skakać przez kozła. I to...

  Śpiewać każdy może. I malować. I skakać przez kozła. I to wszystko na szóstkę za same chęci

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lekcje są po to, by się dobrze bawić. To słowa pani minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, czyli osoby jak najbardziej kompetentnej. Nie, wcale nie chodzi o matematykę, chemię lub biologię. Pani minister nie miała na myśli również religii, co niektórzy złośliwcy mogliby podejrzewać. Zabawa będzie na lekcjach wychowania fizycznego, a być może też na plastyce i muzyce. Ściśle biorąc, zmiana ma dotyczyć kryteriów oceniania - szóstkę dostaną nie tylko ci, którzy najszybciej biegną, najdalej skaczą, najlepiej podają piłkę i najcelniej strzelają na bramkę, lecz także ci, którzy bardzo się starają, zawsze przynoszą na zajęcia strój gimnastyczny, nie zapominają o tenisówkach, nie uciekają na lipne zwolnienia lekarskie. Robią jak najęci te fikołki, choć wychodzą im krzywo.
  Janusz Michalczyk, redaktor

  Janusz Michalczyk, redaktor ©Paweł Relikowski

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobra ocena za solidne przykładanie się i wykonywanie ćwiczeń nie jest czymś złym

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jestem tego dobrym przykładem. Nigdy nie miałem wybitnych osiągnięć w sporcie. Nie pozwalały mi na to moje warunki fizyczne oraz niewielka wada wrodzona. Ale zawsze na zajęciach WF starałem się dać...rozwiń całość

   Jestem tego dobrym przykładem. Nigdy nie miałem wybitnych osiągnięć w sporcie. Nie pozwalały mi na to moje warunki fizyczne oraz niewielka wada wrodzona. Ale zawsze na zajęciach WF starałem się dać siebie maksimum, tego co byłem w stanie. W tabelkach wyników mieściłem się z reguły w ocenach 3 lub co najwyżej 4, a czasami nawet 2. Ale moi nauczyciele WF widząc moje zaangażowanie zawsze na koniec roku i to zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum stawiali mi 5. Było to przed ponad 25 laty i nie wszyscy mieli wtedy z WF-u 5. Było to dla mnie jeszcze bardziej motywujące, choć wiedziałem, że supersportowcem nigdy nie będę, ale wiedziałem, że starać się warto, a nie olewać, bo i tak siebie nie przeskoczę.
   Pozdrawiam.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest to jednak w części niesprawiedliwe

   --- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Od dawna już się tak ocenia. Za same chęci czwórkę z WFu czy plastyki można uzyskać bez problemu. Piątka niech zostanie zarezerwowana dla całego wypełnienia wymagań.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama