Pożar w Katowicach Zawodziu [WIDEO + NOWE ZDJĘCIA] Bohater...

  Pożar w Katowicach Zawodziu [WIDEO + NOWE ZDJĘCIA] Bohater budził sąsiadów. Jedna ofiara śmiertelna

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pożar w Katowicach Zawodziu. Ewakuowano 20 osób. Jedna nie żyje
  1/30
  przejdź do galerii

  Pożar w Katowicach Zawodziu. Ewakuowano 20 osób. Jedna nie żyje ©Justyna Przybytek/Dziennik Zachodni

  Pożar w Katowicach Zawodziu: We wtorek nad ranem wybuchł pożar w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Karola w katowickim Zawodziu. Poszkodowane zostały trzy kobiety, jedna z nich mimo reanimacji zmarła. POŻAR KATOWICE ZAWODZIE ZDJĘCIA
  AKTUALIZACJA 11.25
  Część lokatorów z kamienicy przy ulicy Karola, w której wybuchł pożar, przebywa w hotelu Katowice, w pokojach tzw. kryzysowych zabezpieczonych przez katowicki magistrat.

  Część być może zostanie tu na dłużej. Budynek bowiem sprawdzili już inspektorzy nadzoru budowlanego. - Część kamienicy została wyłączona z użytkowania, pozostała część jest zdatna do zamieszkania - mówił Janusz Jaworowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
  Wyłączono z użytkowania trzy mieszkania, to w którym wybuchł pożar i dwa pod nim, które zostały zalane wodą. Decyzję, o remoncie kamienicy ma podjąć w najbliższym czasie jej zarządca, czyli katowicki KZGM.  AKTUALIZACJA 9.30
  Mieszkańcy 3-kondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Karola czekają na zakończenie akcji dogaszania pożaru. Nie wiadomo, czy wrócą dziś do swoich mieszkań, stan budynku musi ocenić inspektor nadzoru budowlanego.

  - Czekamy, nic nie wiemy, czy hotel, czy mieszkania zastępcze, widzi pani jak stoimy: w kapciach i skarpetkach - opowiadał pan Leszek, lokator pierwszego piętra. Jak dodawał strażacy wyciągnęli mieszkańców z łożek nad ranem.

  Przy ulicy Karola nadal pracują strażacy, aktualnie rozbierają fragment dachu kamienicy, bo pod poszyciem nadal może tlić się ogień. Jak mówił Andrzej Płócinniczak na pewno nie nadają się do użytkowania mieszkanie, w którym pożar wybuchł i mieszkanie pod nim. - Jedno jest całkowicie wypalone, podejrzewamy że ogień musiał się pojawić już w nocy, drugie jest zalane, uszkodzone zostały też drewniane stropy - wyjaśnia rzecznik strażaków.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ole Aj BANIpoJE

   777 BIYDA =PATologia=WY KL UCZYNIE+POLACKIE POdPOLynia NAZZIne0AF CZYSSZCZYNIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   NEOnaSSIafy RzYDOSSTFA KGB coSSkKUF KRUWINA MICKEY wyPOLajom BIYDA niyELITaRNO.BO WIDZOM INO POdoBNYCH UJUF Do SSieBIE.777.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   elo

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Pojebani

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama