Koszykówka, MPJ: Śląsk zagra o złoto!

PK
Niebywałych emocji przysporzył kibicom półfinałowy mecz mistrzostw Polski juniorów pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zniczem Jarosław. Po dramatycznej końcówce gospodarze turnieju wygrali 69:68 i w niedzielę (godz. 12.30) zagrają o złoty medal!

Początek meczu należał do WKS-u. Podopieczni trenerów Macieja Maciejewskiego i Grzegorza Krzaka w pierwszej kwarcie prowadzili różnicą nawet 10 punktów. Niestety, później nie było już tak dobrze. Za sprawą Bartosza Zająca i potężnego centra Dariusza Wyki (207 cm wzrostu) goście wygrali drugą ćwiartkę 23:9.

Gdy Śląskowi gra wyraźnie się nie układała, odpowiedzialność na swoje barki wziął Norbert Kulon. Rozgrywający Wojskowych zaczął seryjnie zdobywać punkty i to za jego sprawą w połowie czwartej kwarty z przewagi Znicza nic już nie zostało.

Na 18 sekund przed końcem Śląsk prowadził jednym punktem, a na linii rzutów wolnych stanął Jarosław Zyskowski. Dwukrotnie przestrzelił, ale chwilę później zebrał piłkę, został sfaulowany i miał dwie kolejne szanse na punkty. Tyle tylko, że i tym razem nie trafił ani razu. Na całe szczęście ostatnia akcja w wykonaniu Andrzeja Urbana też była nieskuteczna i młodzi wrocławianie mogli cieszyć się z awansu. A wraz z nim pełna kibiców hala Kosynierka.

Przeciwnikiem Śląska w walce o złoto będzie Polonia Warszawa, która w drugim półfinale pokonała KKS Novum Lublin 73:70. Przypomnijmy, że WKS grał z Czarnymi Koszulami w fazie grupowej, wygrywając 87:60.

Śląsk Wrocław - Znicz Jarosław 69:68 (22:16, 9:23, 18:16, 20:13)
Śląsk: Bodziński 14, N. Kulon 14 (2), Zyskowski 14 (1), Sęk 9 (1), M. Kulon 8 (1), Leszczyński 6, Raczek 4, Kapias 0, Kowalski 0.

W meczu o siódme miejsce TKM Włocławek pokonał MKS Pruszków 73:65. Piąte miejsce zajął Zastal Zielona Góra, który okazał się lepszy od WIlków Morskich Szczecin.