Piłka nożna: Do przerwy Zagłębie remisuje z Arką 1:1

Paweł Kucharski
Od godz. 17.45 trwa spotkanie Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin

Prowadzenie gospodarzom dał w 20. minucie Denis Glavina, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Bojana Isailovicia. Wyrównujący gol dla Zagłębia to niemal kopia trafienia Arki. W roli podającego z rzutu wolnego wystąpił Dawid Plizga, a na listę strzelców wpisał się Mouhamadou Traore.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się gdynianie i to oni mieli więcej dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli.

Na dwie minuty przed zejściem piłkarzy obu drużyna do szatni na stadionie zgasło światło. Po pięciu minutach organizatorom udało się jednak usunąć usterkę i mecz mógł być kontynuowany

Przed meczem pisaliśmy:

To mecz z kategorii tych "o sześć punktów". Oba zespoły dzieli w tabeli ledwie pięć oczek. W gorszej sytuacji są gospodarze, którzy zajmują przedostanie miejsce w, które oznacza degradację. Jeśli Zagłębie wygra po razu drugi po wodzą Jana Urbana, na dobre oddali się od strefy spadkowej. W myśl hasła, że "zwycięskiego składu się nie zmienia", szkoleniowiec Miedziowych wystawił do gry identyczne zestawienie, jak w starciu z Polonią Warszawa.

Arka Gdynia: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Bednarek, Ross, Zawistowski, Bożok, Glavina, Skela, Ivanovski.
Zagłębie: Isailović - Rymaniak ,Stasiak, Horvath, Costa, Pawłowski, Dąbrowski, Hanzel, Abwo, Plizga, Traore.

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Do przerwy Zagłębie remisuje z Arką 1:1 - Gazeta Wrocławska