Piękna, młoda i... ze stomią. Zobacz zdjęcia stomiczki z...

  Piękna, młoda i... ze stomią. Zobacz zdjęcia stomiczki z niecodziennej sesji [GALERIA]

  Ewa Klamann

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Piękna, młoda i... ze stomią. Zobacz zdjęcia stomiczki z niecodziennej sesji [GALERIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  Stomia nie jest powodem do ukrywania się przed światem – taki komunikat przyświecał sesji zdjęciowej, zrealizowanej w ramach kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”. Bohaterką zdjęć jest Paulina Kaszuba, ambasadorka kampanii.
  Paulina Kaszuba, 30 lat. Od dziewiątego roku życia choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna, a od siedemnastu lat ma ileostomię. Mimo to, uwielbia podróżować i cieszyć się życiem. Stomia nie stanowi dla niej żadnego ograniczenia: pływała z delfinami, skakała ze spadochronem i latała na paralotni.

  Aby uświadomić innym stomikom, że ze stomią można normalnie i aktywnie żyć, została ambasadorką kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”. Chcąc dowieść, że stomii nie należy się wstydzić, zdecydowała się wystąpić w sesji zdjęciowej, w której pokazała swoje piękne ciało z workiem stomijnym.

  "Zdecydowałam się na udział w sesji, ponieważ uważam, że każdy powinien pokochać siebie i zaakceptować swoje ciało takim jakie jest.
  Zrobiłam to przede wszystkim z myślą o innych stomikach, chcąc pokazać, że ze stomią można żyć zupełnie normalnie. Mam nadzieję, że zdjęcia staną się pretekstem do dyskusji na temat problemu akceptacji stomii" – komentuje kobieta.

  W efekcie powstała seria niezwykłych fotografii, które podkreślają kobiece piękno i pozytywną energię modelki. Wykorzystany podczas sesji motyw róży jest symbolem kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”, ale przede wszystkim sposobem w jaki stomicy określają swoją stomię.


  Stomia to celowe, chirurgicznie wytworzone, połączenie światła jelita z powierzchnią skóry brzucha. W wyniku jej wyłonienia człowiek wypróżnia się właśnie przez stomię. W zależności od miejsca wyłonienia wyróżniamy: kolostomię - połączenie światła jelita grubego ze skórą, ileostomię - połączenie światła jelita cienkiego ze skórą i urostomię - połączenie światła dróg moczowych bezpośrednio ze skórą lub poprzez jelito cienkie.

  Jak wynika z danych Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO w Polsce żyje ponad 40 tys. stomików. Natomiast co roku do operacji chirurgicznego połączenia pomiędzy przewodem pokarmowym a powierzchnią skóry zostaje zakwalifikowanych około 7 tys. Polaków.

  Trudności w pogodzeniu się z sytuacją po operacji wyłonienia stomii oraz obawa przed wykluczeniem wśród otoczenia sprawia, że większość z nich wycofuje się z życia towarzyskiego, a ponad połowa zmienia swoje plany życiowe.

  „Stomia powinna być odbierana przez stomików jako symbol zwycięstwa. Wyłania się ją bowiem, aby zwiększyć komfort życia pacjentów, nigdy na odwrót. Jednak proces adaptacji do tak znacznych zmian jest żmudny i trudy. Akceptacja społeczeństwa jest kluczowym elementem w tym procesie. Wywołanie tej reakcji łańcuchowej możliwe jest jedynie poprzez działania informacyjne” ‒ powiedział Andrzej Piwowarski, prezes Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO.

  Więcej informacji na stronie www.stomalife.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mnie też to czeka

   Olivka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mnie też za niedługo czeka stomia. Na początku byłam całkiem przeciwna bo myślałam, że stomia automatycznie przekreśli moją szansę na bycie jak inni. Stopniowo zaczynam się do tego przyzwyczajać a...rozwiń całość

   Mnie też za niedługo czeka stomia. Na początku byłam całkiem przeciwna bo myślałam, że stomia automatycznie przekreśli moją szansę na bycie jak inni. Stopniowo zaczynam się do tego przyzwyczajać a po przeczytaniu i obejrzeniu tego już nie mam prawie żadnych wątpliwości.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   link

   anonymous (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Poprawcie link (na adres zewnętrzny a nie wewnętrzny)!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama