Nie żyje Derek Smith - twórca oryginalnej wersji "Top Gear"....

  Nie żyje Derek Smith - twórca oryginalnej wersji "Top Gear". Miał 87 lat

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Derek Smith
  1/2
  przejdź do galerii

  Derek Smith ©Pebble Mill Studios

  [NIE ŻYJE DEREK SMITH] W wieku 87 lat zmarł Derek Smith, twórca oryginalnej wersji programu motoryzacyjnego "Top Gear". Telewizyjne show zadebiutowało w brytyjskiej telewizji w 1977 roku.
  Oryginalna wersja programu "Top Gear" po raz pierwszy pojawiła się na antenie lokalnej stacji BBC Midlands 22 kwietnia 1977 roku. Producentem wykonawczym comiesięcznego, 3-minutowego programu motoryzacyjnego był Brytyjczyk Derek Smith, którego nazywa się ojcem tego popularnego show. Rosnąca popularność spowodowała, że rok później show przejęła krajowa stacja telewizyjna BBC 2. Pierwszą prezenterką półgodzinnych programów została Angela Ribbon.  Derek Smith, oprócz produkowania "Top Gear", wylansował także programy telewizyjne "The Flight Deck Story" oraz "Now Get Out of That". - Był człowiekiem z charakterem, który umiał się bawić, ale zarazem był zdeterminowany i pracowity. Potrafił opowiadać nudne historie w interesujący sposób - powiedział syn Smith, Graham w rozmowie z "The Guardian".

  Program Smitha zniknął z anteny w 2001 roku, a rok później "Top Gear" ponownie pojawiło się w ramówce brytyjskiej telewizji jako pełnometrażowe, motoryzacyjne show. Kontrowersyjnym prowadzącym programu, który stał się hitem na całym świecie został Jeremy Clarkson. Współtowarzyszyli mu Richard Hammond oraz James May.

  Na początku marca Clarkson został zawieszony jako prowadzący "Top Gear" przez zarząd BBC. Kilka tygodni później został definitywnie wyrzucony, co wywołało fale protestów fanów show. Powodem była jego kłótnia z producentem programu. Nieznana jest jeszcze przyszłość programu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Really?

   Jeremy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A nie zmarł przypadkiem 17 marca?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama