Też macie śnieg za oknami? Dziś może posypać w całym...

  Też macie śnieg za oknami? Dziś może posypać w całym Wrocławiu (PROGNOZA POGODY)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek rano śnieg spadł już w miejscowościach położonych na południe od Wrocławia
  1/6
  przejdź do galerii

  W poniedziałek rano śnieg spadł już w miejscowościach położonych na południe od Wrocławia ©fot. Jerzy Wójcik

  W centrum Wrocławia na razie jest pogodnie, ale już w miejscowościach na południe od niego mocno pada śnieg. Front, który przyniósł opady ucieknie za chwilę do Czech, ale z północy napłyną kolejne i przyniosą zmiany pogody. We Wrocławiu i rejonie do wieczora miejscami będzie padać śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz, a kawałek dalej pogoda może być iście wiosenna i słoneczna.
  Obecnie pada w rejonie Wrocławia w pasie ciągnącym się od Głogowa do Strzelina. Jeszcze około godz. 8 opady zahaczyły południowy Wrocław, a meteorolodzy pracujący przy lotnisku informowali, że za ich oknami sypie śnieg. W pasie od Krzyków na północ śniegu już nie było.

  Teraz wciąż sypie na południe od miasta. Z tego powodu utrudniony jest przejazd autostradą A4. Szczególnie ślisko jest na trasie Legnica – Wrocław przy węzłach Budziszów, Ujazd i Wądroże, a także na lokalnych drogach na południe autostrady w kierunku Strzegomia, m.in. w rejonie Zalewu Mietkowskiego.

  Front stopniowo przesuwa się na południe i za kilka godzin będzie już u Czechów. Do nas przyjdą jednak kolejne z północy, przyniosą deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg padający obficie drobnymi krupami śnieżnymi. Ogólnie najpogodniej ma być w godzinach 13-15. Temperatura maksymalna wyniesie dziś 6-7 stopni Celsjusza.

  Padać może do wieczora w różnych obszarach miasta. W jednym rejonie może być biało, a w innym pogoda będzie zupełnie odmienna. Różne fronty będą przechodzić przez Wrocław do wieczora. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W nocy zanikną opady, prognozowane są małe i większe przejaśnienia. Do rana większość chmur zniknie, nie są też wtedy spodziewane opady.

  Kiedy więc najlepiej wyjść dzisiaj na spacer, skoro pogoda będzie w kratkę? Gdy jedna fala opadów przejdzie nad naszymi domami, możemy się wybrać na przechadzkę, najlepiej wczesnym popołudniem. Weźmy ze sobą parasol.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama