Papież Franciszek w Wielką Sobotę: Musimy nauczyć się...

  Papież Franciszek w Wielką Sobotę: Musimy nauczyć się przeżywania misterium

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Papież Franciszek w Wielką Sobotę: Musimy nauczyć się przeżywania misterium

  ©Fot. Andrew Medichini

  W Wielką Sobotę w Watykanie Papież Franciszek sprawował uroczystą Wigilię Paschalną. Podczas homilii apelował do chrześcijan, aby nauczyli się "przeżywania misterium". Franciszek mówił także do wiernych, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest okazją do wyzbycia się obojętności, przyznania się do grzechów i proszenia o wybaczenie.
  Papież Franciszek w Wielką Sobotę: Musimy nauczyć się przeżywania misterium

  ©Fot. Andrew Medichini

  - Przeżywanie misterium oznacza wyjście z naszej sfery komfortu i wyzbycie się lenistwa i obojętności, które nas ograniczają. To poszukiwanie prawdy, piękna i miłości - powiedział Papież Franciszek w Bazylice Świętego Piotra.
  - Misterium to także szukanie głębszego sensu egzystencji i poszukiwanie niełatwej odpowiedzi na pytania, które są wyzwaniem dla naszej wiary, wierności i dla całego ziemskiego życia - dodał Papież.

  Jak podaje ABC News, Franciszek apelował do wiernych o pokorę oraz o "nietraktowanie siebie zbyt surowo". - Musimy zaakceptować fakt, że jesteśmy silni, a zarazem mamy słabości. Wszyscy jesteśmy grzesznikami potrzebującymi przebaczenia - powiedział Papież.
  Podczas uroczystej, nocnej Wigilii Paschalnej, która celebruje przejście Jezusa ze śmierci do życia, papież tradycyjnie ochrzcił chętnych do przyjęcia wiary chrześciańskiej katolickiego. Wśród nich była 13-letnia dziewczynka z Kambodży oraz 9 dorosłych, w tym 29-letni Włoch egipskiego pochodzenia, który prawdopodobnie pochodzi z rodziny muzułmańskiej - podaje ABC News.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama