Wynajął budynek, by uprawiać w nim konopie. Potem robił z...

  Wynajął budynek, by uprawiać w nim konopie. Potem robił z nich ciastka (FILM i ZDJĘCIA)

  MASZ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wynajął budynek, by uprawiać w nim konopie. Potem robił z nich ciastka (FILM i ZDJĘCIA)
  1/8
  przejdź do galerii

  ©materiały policji

  36-letni mężczyzna w wynajmowanym domu trzymał 160 sadzonek konopi indyjskich. Miał też specjalistyczne wyposażenie przeznaczone do uprawy oraz nasiona przygotowane do kolejnego sadzenia. Oprócz uprawy i posiadania środków odurzających, policja ustaliła, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, wyrabiał z uprawianych konopi olej, a następnie dodawał go do masła i piekł z niego ciastka.
  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o ten nielegalny proceder.  Mężczyzna, aby uprawiać konopie, wynajął budynek. Nielegalna uprawa znajdowała się w piwnicach. W specjalnych namiotach policjanci znaleźli i zabezpieczyli 160 sadzonek konopi. Zabezpieczyli także lampy, nawozy do roślin, zbiorniki i filtry wody. Plantacja była całkowicie zautomatyzowana. W okolicach budynku znaleziono też dużą ilość ściętych już krzewów.

  Policjanci sprawdzili również wrocławskie mieszkanie zatrzymanego mężczyzny. Tam znaleźli m.in. ponad 200 sadzonek konopi, które były przygotowane już do sadzenia. Okazało się też, że mężczyzna wyrabiał z uprawianych konopi olej, a następnie dodawał go do masła i z niego piekł ciastka.

  - Na bazie zgromadzonych materiałów sąd zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, poręczenie oraz zabezpieczenie majątkowe - mówi st. asp. Paweł Petrykowski. Grozi mu 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taa

   zielona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   równi i równiejsi wobec prawa - za ciasteczka i marychę lat 10, a taki np. Mariusz Kamiński 3 lata, ksiądz pedofil za gwałt dostał 7 lat i wciąż jest na wolności.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co nie

   taka prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   ZA konopie 10 lat, a za zabicie człowieka na pasach 8.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   racja

   szczery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   polskie gówno!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama