Tradycje wielkanocne w Grębocicach [Zdjęcia]

  Tradycje wielkanocne w Grębocicach [Zdjęcia]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tradycje wielkanocne w Grębocicach [Zdjęcia]
  1/115
  przejdź do galerii

  ©UG Grębocice

  Już po raz kolejny gmina Grębocice zorganizowała Kiermasz Tradycji Wielkanocnych. Pogoda nie sprzyjała organizatorom, ale mimo tego udało im się przygotować świetną imprezę, na której pojawiło się wielu mieszkańców okolicy.
  Nie mogli oni narzekać na brak zajęć i atrakcji. Koła gospodyń wiejskich i kluby seniora z terenu całej gminy przygotowały stoiska z ciekawymi ozdobami, smakołykami i potrawami, które cieszyły się popularnością wśród kupujących.

  Zadbano też o odpowiednią oprawę. Odwiedzający stoiska mogli posłuchać muzyki z katarynki pana Tadeusza z Leszna, który przyjechał gościnnie do Grębocic. Co więcej podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury przedstawili spektakl nawiązujący do Świąt Wielkanocnych.


  Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniu, w trakcie imprezy rozstrzygnięte zostały konkursy: na największą pisankę wielkanocną ,tradycyjną palmę i wiersz o tematyce świątecznej. Nagrody uczestnikom konkursów wręczył wójt Roman Jabłoński.

  Nagrodzeni w konkursie na pisankę: kategoria zespoły: I miejsce nie przyznano, II sołectwo Grodowiec i KGW Stara Rzeka, III zespół Żabice, wyróżnienia: KGW Żabice i KGW Grębocice. Pisanka osoby indywidualne: I miejsce Justyna Cirko, wyróżnienie: Aneta Żukowska, Teresa Stępień, Barbara Gil, Jadwiga Chryplewicz, Grażyna Grabowska, Beata Tomczak-Chrzan, Małgorzata Głąb. Nagrodzeni w konkursie na tradycyjną palmę: kat. zespoły: I miejsce KGW Grebocice, II KGW Kwielice, III Klub Seniora Krzydłowice; wyróżnienia: KGW Żabice, KGW Grodziszcze i sołectwo Grodowiec, kat. osoby indywidualne: I miejsce Justyna Cirko, II Patrycja Grębska. Konkurs świąteczne wierszykowanie: Renata Sochacka, Mateusz Paleń, Wiesław Adamowicz, KGW Grodziszcze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama