Wojownik z Głogowa kopie tyłki za granicą

  Wojownik z Głogowa kopie tyłki za granicą

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wojownik z Głogowa kopie tyłki za granicą
  1/5
  przejdź do galerii
  28-letni Bartosz Derenowski z Głogowa od kilku lat trenuje w Edynburgu brazylijskie jiu-jitsu. W naszym mieście chce założyć szkołę sztuk walki. Będzie uczył m.in. samoobrony
  Bartosz pochodzi z Głogowa i tu mieszka, choć sporo czasu spędza również w Wielkiej Brytanii. Do szkockiego Edynburga trafił cztery lata temu, szukając trenera. Jego pasją stały się bowiem sporty walki. Głogowianin odnalazł szkołę Ricka Younga, utytułowanego i znanego na całym świecie zawodnika, który przekazuje swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Pod jego okiem, Bartosz rozwinął skrzydła. Jego umiejętności znacznie wzrosły, co widać po wynikach osiąganych na zawodach w całej Europie. Ale jak głogowianin trafił do akademii w Szkocji?

  - To był przypadek. Moją przygodę ze sportami walki zacząłem dzięki Wojtkowi Klimikiewczowi, jest on mistrzem świata i Europy w brazylijskim jiu-jitsu - mówi Bartosz. - Jego trenerem i promotorem jest Rick Young który ma swoją akademię właśnie w Edynburgu. Kiedy pierwszy raz zaproponował mi on wyjazd do Szkocji , żeby się przygotować na moje pierwsze zawody, postanowiłem zostać tam na dłużej i trenować pod okiem Ricka. Z biegiem czasu załapałem dobry kontakt z klubem i Rickiem. Z hobby przerodziło się to w styl życia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama