Wichury nad Polską. Uszkodzone budynki i nieprzejezdne...

  Wichury nad Polską. Uszkodzone budynki i nieprzejezdne drogi. Prawie 2500 interwencji strażaków

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wrocław
  1/25
  przejdź do galerii

  Wrocław
  ©Jaroslaw Jakubczak

  Setki uszkodzonych budynków, nieprzejezdne drogi i uszkodzone sieci energetyczne to skutki wiatru, który szalał w Polsce przez ostanie dwa dni.
  Jak poinformował Agencję Informacyjną Polska Press rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak od poniedziałku do środy rano straż przeprowadziła ponad 2400 interwencji, w których wzięło w sumie udział 7850 strażaków. W ciągu dwóch dni wichury uszkodziły ponad 400 budynków, z czego 150 mieszkalnych. - Najgorzej sytuacja wyglądała w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i Opolszczyźnie - powiedział Paweł Frątczak. - W miejscowości Sokołowsko (woj. dolnośląskie) dwie osoby zostały ranne, gdy na samochód dostawczy, który jechały przewróciło się drzewo - dodał rzecznik PSP.


  TVP/TVN 24/x-news


  Strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew, zerwanych dachów i awarii sieci energetycznej. Połamane drzewa zablokowały wiele dróg, m.in. drogi krajowe 3, 5 i 12.

  W środę rano bez prądu pozostawało blisko 14 tys. odbiorców w Wielkopolsce.

  Premier Ewa Kopacz zwołała pilną telekonferencję z wojewodami miejsc w których wichura wyrządziła największe szkody. O godz. 10 w Rządowym centrum bezpieczeństwa ma się odbyć narada, w której uczestniczyć będzie kierownictwo straży pożarnej, przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych i ministerstwa administracji i cyfryzacji.

  Jej celem będzie prawdopodobnie ustalenie strategii likwidacji skutków wichur i zapobiegania zagrożeniu w przyszłości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama