Wrocław: Nieaktualne rozkłady znikną z przystanków...

  Wrocław: Nieaktualne rozkłady znikną z przystanków autobusowych

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od wczoraj Wydział Transportu urzędu miasta kontroluje wszystkie przystanki autobusowe we Wrocławiu. Firma odpowiedzialna za wywieszenie nowych rozkładów jazdy nie wywiązała się z zadania i pozostawiła nieaktualne już kartki w gablotach. Sugerują one pasażerom, że autobusy zjeżdżają do zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej, tymczasem od soboty we Wrocławiu funkcjonuje już tylko jedna zajezdnia, przy ul. Obornickiej. Nieaktualne rozkłady dopiero teraz są sukcesywnie usuwane.
  Problem z nieaktualnymi rozkładami dotyczy między innymi przystanków na trasach wyjazdowych i zjazdowych do dawnej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej. Te słupki przystankowe urzędnicy sprawdzili wczoraj jako pierwsze. Udało im się skontrolować około jedną trzecią ze wszystkich 1560 przystanków we Wrocławiu.

  Jak mówi Wiesław Marciniec z Wydziału Transportu, na razie stwierdzono, że stare rozkłady wiszą na około 50 przystankach w południowej części miasta w rejonie zajezdni przy Grabiszyńskiej i przy trasach w stronę Krzyków.
  – Planujemy sprawdzić wszystkie przystanki, być może potrwa to do końca tygodnia. Firma, która zostawiła stare rozkłady w gablotach ze swojej strony zobowiązała się, że jak najszybciej naprawi swoje błędy, nawet zanim zdążymy sprawdzić wszystkie przystanki – mówi Wiesław Marciniec.

  Firma rozwieszająca rozkłady wyznaczyła sześć zespołów, które pracują dziś w całym mieście i usuwają z gablot nieaktualne rozkłady, a tam gdzie trzeba – wieszają nowe. Dziś chcą usunąć jak najwięcej nieaktualnych kartek z rozkładami.

  Za dezinformowanie pasażerów i nie wywiązanie się z zadania wykonawca zapłaci karę - kilka tysięcy złotych. Jej dokładną wysokość będzie można obliczyć, gdy znana będzie liczba wszystkich błędów. Bywa, że na jednym przystanku jest kilka usterek, bo np. w gablocie zostawiono nieaktualne rozkłady jazdy kilku linii autobusowych.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TA FIRMA CO JEZDZI PO PRZYSTANKACH to....

   widziałem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   jezdza tacy gówniarze w kapturach, bardzo szybko wszystko robią a co zauważono robią to BARDZO NIEDOKŁADNIE....w ostatnim czasie co 2 gablotka była rozwalona, otwarta i powypadane rozkłady...rozwiń całość

   jezdza tacy gówniarze w kapturach, bardzo szybko wszystko robią a co zauważono robią to BARDZO NIEDOKŁADNIE....w ostatnim czasie co 2 gablotka była rozwalona, otwarta i powypadane rozkłady jazdy....masakra jakaś, jezdza takim białem czy zoltym kangoo czy takim samochodem (budką)...albo chłopaszek z laską albo 2 gówniarzy i jezdza pod prąd wszędzie, i w ogole przed tramwajami itp. itd...to miasto schodzi całkiem na PSY!!!!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama