Gen. Wesley Clark: Rosja przygotowuje nową ofensywę na...

  Gen. Wesley Clark: Rosja przygotowuje nową ofensywę na Ukrainie. Walki zostaną wznowione po świętach

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wspierani przez Rosjan separatyści planują w najbliższym czasie nową ofensywę na wschodniej Ukrainie – ostrzegł w poniedziałek emerytowany generał i były Naczelny Dowódca wojsk NATO w Europie Wesley Clark.
  - To, co się teraz dzieje, to przygotowania do ponownego natarcia ze wschodu, a to może stać się po prawosławnej Wielkanocy, obchodzonej 12 kwietnia. Najprawdopodobniej zaś przed dniem 8 maja, czyli jeszcze przed obchodami w Moskwie 70. rocznicy II wojny światowej - powiedział Clark występując w poniedziałek w waszyngtońskim Atlantic Council.

  UKRAINA | JURIJ ŁUCENKO: ROSJA MOŻE ROZPOCZĄĆ REGULARNĄ WOJNĘ JUŻ POD KONIEC KWIETNIA LUB W MAJU


  Jak mówił dalej Clark, zawarte w lutym w Mińsku porozumienie o zawieszeniu broni ledwo działa. Jak przypomniał, część broni ciężkiej do tej pory nie została bowiem wycofana. – Mam nadzieję, że Stany Zjednoczone podejmą odpowiednie działania i pomogą Ukrainie, by zapobiec odnowieniu szerszego konfliktu w tym kraju – słowa generała przytacza Atlantic Council.

  Tymczasem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg tego samego dnia apelował o pomoc dla Ukrainy, Mołdawii i Gruzji oraz o zwiększenia wydatków na obronność.

  Podczas posiedzenia komisji spraw zagranicznych oraz podkomisji ds. bezpieczeństwa i obrony Parlamentu Europejskiego przekonywał o istocie współpracy Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej z krajami zagrożonymi konfliktem.

  DOKUMENT "KRYM. DROGA DO OJCZYZNY" W ROSYJSKIEJ TV. WŁADIMIR PUTIN ZDRADZIŁ KULISY ANEKSJI PÓŁWYSPU


  - Obserwujemy nową Rosję, Rosję, która jest odpowiedzialna za te wszystkie agresywne działania. Dotyczy to już nie tylko Ukrainy, Rosja wysłała także siły zbrojne do Mołdawii, wykorzystała swoje siły na terytorium Gruzji, zaanektowała Krym i wspiera separatystów, którzy destabilizują sytuację na wschodniej Ukrainie – podkreślił Stoltenberg.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chwilowo Rosja nikogo nie atakuje

   mem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   natomiast wojska USA wpieprzają się wszędzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nakręcania histerii wojennej cd

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   USA muszą mieć podkładkę pod dalszą strzelaninę na Ukrainie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   armia ukraińska walczyła dzielnie

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Jak słyszę „dostawy broni dla Ukrainy” to pytam „czyli dla kogo?”. Przypomnę jak było na Krymie: „bitna” armia ukraińska walczyła dzielnie, zrywając własne flagi i szybko wciągając na maszt...rozwiń całość

   Jak słyszę „dostawy broni dla Ukrainy” to pytam „czyli dla kogo?”. Przypomnę jak było na Krymie: „bitna” armia ukraińska walczyła dzielnie, zrywając własne flagi i szybko wciągając na maszt rosyjskie. Ukraiński zaciąg się Rosjanom przyda.

   Jednostki sformowane czyli wystarczyło potem chłopakom tylko przyszyć sobie inne emblematy na mundurach i wszyscy zadowoleni. W ten sposób z 50 okrętów Ukrainy Rosja przejęła 45.
   To teraz my mamy kupić im nowe?

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żadna armia ukrainska nie walczyla

   xv (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Walczyła Gwardia Narodowa - ochotnicy faszyści z prawego sektora, bandy sformowane przez oligarchów itp. zbieranina. Wspomagana ochoczo przez Polskę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama