Forum Muzyki pokazało się od Krupniczej. Jest data otwarcia...

  Forum Muzyki pokazało się od Krupniczej. Jest data otwarcia i program (ZDJĘCIA)

  Małgorzata Matuszewska, fot. Tomasz Hołod

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Narodowe Forum Muzyki zaplanowało już program artystyczny nowego sezonu. Koncerty odbywać się będą w nowoczesnym budynku. Właśnie zniknęło ogrodzenie
  1/11
  przejdź do galerii

  Narodowe Forum Muzyki zaplanowało już program artystyczny nowego sezonu. Koncerty odbywać się będą w nowoczesnym budynku. Właśnie zniknęło ogrodzenie i możemy już podziwiać budynek NFM w pełnej okazałości od ul. Krupniczej ©Fot. Tomasz Hołod/Polska Press

  Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu coraz bliżej otwarcia. Już wiadomo, że pierwszy koncert w nowoczesnym obiekcie na placu Wolności odbędzie się 4 września tego roku. Dzień później zacznie się tam 50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Od ostatniego weekendu wrocławianie mogą też podziwiać forum od strony ulicy Krupniczej. Zniknęło tam ogrodzenia i teraz widać jak budynek będzie się komponował z wyremontowaną niedawno ulicą. Zobaczyliśmy także wjazd do podziemnego parkingu od strony ulicy Krupniczej, a wczoraj prezydent Rafał Dutkiewicz zapewnił też, że nie będzie żadnych technicznych kłopotów z rozliczeniem tej inwestycji.
  Jacek Kaspszyk i Benjamin Shwartz będą dyrygować koncertem podczas uroczystego otwarcia Narodowego Forum Muzyki 4 września.

  - Nie będzie technicznych kłopotów z rozliczeniem inwestycji - zapewnił wczoraj w ratuszu Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

  Już 5 września zacznie się 50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans pod hasłem "Niech żyje Wratislavia!". Zubin Mehta poprowadzi Israel Philharmonic Orchestra, jedną z najlepszych orkiestr symfonicznych świata.
  Wykonają IX Symfonię Gustava Mahlera. - Ten koncert otworzy cykl koncertów sławnych orkiestr i dyrygentów. Wcześniej nie mieliśmy odpowiednich warunków, by ich zapraszać - stwierdził Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM. Z kolei cykl koncertów kameralnych zainaugurują: Aleksandra Kurzak - światowej sławy sopran i Andrzej Olejniczak na fortepianie.

  18 lutego 2016 roku koncert National Symphony Orchestra Washington poprowadzi Christoph Eschenbach, znakomity dyrygent urodzony w 1940 roku w Breslau. A miesiąc później w NFM wystąpi Koncert Budapest Festival Orchestra poddyrekcją Ivána Fischera. W Sali Głównej Forum wystąpią też Filharmonicy Wiedeńscy - ich koncert planowany jest w maju przyszłego roku. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie koncert London Symphony Orchestra (także w maju przyszłego roku), znakomitych muzyków. We Wrocławiu wykonają VI Symfonię Gustava Mahlera.

  Narodowe Forum Muzyki gospodarzem jazzu
  Na festiwalu Jazztopad w tym roku posłuchamy samego Wyntona Marsalisa - ikonę amerykańskiego jazzu, znakomitego trębacza. - Zaprosiliśmy go nie tylko na jeden koncert, ale na krótką rezydencję artystyczną we Wrocławiu. Marsalis poprowadzi warsztaty dla wrocławskich muzyków - zaznaczył Piotr Turkiewicz, dyrektor artystyczny Jazztopadu. Planowany koncert jest zapowiedzią współpracy z nowojorskim wielkim centrum - Lincoln Center for the Performing Arts. To właśnie tam 30 czerwca zagra saksofonista Maciej Obara, m.in. grający w programie Take Five Europe na Jazztopadzie.

  Już dziś rusza sprzedaż abonamentów. W kasie Filharmonii przy ul. Piłsudskiego 19 będzie można kupić abonament na cały sezon lub trzymiesięczny. - Już dziś, przychodząc do nas na wydarzenia, można dostać bilet na koncert otwarcia - mówił Andrzej Kosendiak.

  Za trzy tygodnie w sprzedaży znajdą się bilety na poszczególne koncerty. - Będą w takich samych cenach, jak na koncerty w Filharmonii, a nawet tańsze, bo wprowadzimy podział widowni na sektory - zapowiedział Andrzej Kosendiak.

  Czytaj także

   Komentarze (34)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KOMUCHY W GAZECIE

   breslauer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   "urodzony w Breslau" no kurde! padłem :D ahahahahah i jeszcze trzeba było napisać "Hala Ludowa" :D hahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kawalarz z Dutka

   Jajo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Nie będzie kłopotów technicznych, a jedynie ekonomiczne :) :) :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ktoś poniesie odpowiedzialność ?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   Za terminy, aneksy, wzrost kosztów ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zubin Mehta poprowadzi Israel Philharmonic Orchestra...

   zoom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   Dlaczego nie w Synagodze pod Białym Bocianem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   Teraz czas na Dzielnicowe Forum Muzyki. Może np. zacząć od dzielnicy Krzyki, mieszkańcy na pewno się ucieszą. A jak gospodarz Wrocławia postara się to w ramach nowej pięciolatki dofinansowania z...rozwiń całość

   Teraz czas na Dzielnicowe Forum Muzyki. Może np. zacząć od dzielnicy Krzyki, mieszkańcy na pewno się ucieszą. A jak gospodarz Wrocławia postara się to w ramach nowej pięciolatki dofinansowania z Unii Europejskiej może uda się jeszcze nowy stadion postawić np. na Psim Polu, jakaś nowa fontanna np. w Leśnicy, tak dla ochłody, gdy kierowcy będą stali w korkach …. też by się zdała. Prezydencie do dzieła, trzymamy kciuki.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny program na kolejną datę otwarcia

   muzyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Ile tak można ? a może proszę podać wszystkie dotychczasowe zapowiedzi i planowane koszty brutto (sala koncertowa z parkingiem) w czasie rozpoczęcia inwestycji i na koniec tego roku ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejna inwestycja a'la stadion ... wielki walek

   Dakota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

   a chodniki i jezdnie sie sypia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cieszcie się .....

   usunąć szkodnika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Polecam http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3730366,wroclaw-coraz-blizej-miast-trzeciego-swiata-gigantomania-i-szastanie-pieniedzmi-list-czytelnika,id,t.html#komentarze

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław ery Dynamistów

   skryba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 4

   (....) -Piętrzenia korków we Wrocławiu przez zwężanie ulic i NIEbudowanie alternatywnych Obwodnic śródmiejskich - ANI jednej Pełnej Nie ma i NIE BĘDZIE..wg waszego planowania.
   Wpychasz ludzi w...rozwiń całość

   (....) -Piętrzenia korków we Wrocławiu przez zwężanie ulic i NIEbudowanie alternatywnych Obwodnic śródmiejskich - ANI jednej Pełnej Nie ma i NIE BĘDZIE..wg waszego planowania.
   Wpychasz ludzi w taką pogodę jak teraz na siłe na rowery czy MPK? -sam daj przykład inny niż walenie terenówką w tramwaj jadąc ulicą gdzie jest zakaz ruchu..

   Więcej w konkurencyjnej gazecie..... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy to jest potrzebne?

   Qwert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 16

   Mnie jedno zastanawia: po kiego grzyba nam to? Mamy Halę Stulecia, Halę Orbita, Filharmonię, Operę, Stadion Miejski, Teatr Muzyczny Capitol, Centrum Sztuki Impart... Ile może być w roku imprez...rozwiń całość

   Mnie jedno zastanawia: po kiego grzyba nam to? Mamy Halę Stulecia, Halę Orbita, Filharmonię, Operę, Stadion Miejski, Teatr Muzyczny Capitol, Centrum Sztuki Impart... Ile może być w roku imprez muzycznych we Wrocławiu, które zapełnią wszystkie te obiekty plus oczywiście Forum Muzyki W Brzydkim Budynku??? Czy ktoś kto klepnął tę inwestycję pomyślał chociaż przez chwilę, jak to później utrzymać, ile trzeba będzie wymyślić kolejnych festiwali/przeglądów, żeby to się w ogóle opłacało?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widać, że nie dorosłeś

   Monia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

   do takich pomysłów i nie masz takich potrzeb. Szkoda, że dorobiłeś się komputera ze sprawną klawiaturą - to w twoim ręku nieodpowiednie narzędzie...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oh jaka mądra, oh jaka światowa

   Qwert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Widzę że już wszystkie rozumy pozjadałaś? To pozwól że cię zmartwię. Sam jestem półetatowym nazwijmy to muzykiem i cieszę się, że Wrocław ma gdzie promować dobrą muzykę. Ale nie w takim miejscu i...rozwiń całość

   Widzę że już wszystkie rozumy pozjadałaś? To pozwól że cię zmartwię. Sam jestem półetatowym nazwijmy to muzykiem i cieszę się, że Wrocław ma gdzie promować dobrą muzykę. Ale nie w takim miejscu i nie za takie pieniądze, mając w dodatku 8 innych miejsc z dobrą akustyką, w granicach miasta, w których można to z sukcesami jak do tej pory robić. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   8 miejsc z dobrą akustyką???

   ktos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Dobre! Wymień Qwert te 8 miejsc z dobrą akustyką we Wrocławiu jesli możesz?...pseudomuzyku...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozjadałam wszystkie.

   Monia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   Pękam.
   Nie martw się o to, że Centrum będzie puste, wszyscy tylko będą płacić za ogrzewanie i nie będzie się nic działo. Będzie. Jak chcemy się rozwijać i chcemy, żeby było więcej, inaczej,...rozwiń całość

   Pękam.
   Nie martw się o to, że Centrum będzie puste, wszyscy tylko będą płacić za ogrzewanie i nie będzie się nic działo. Będzie. Jak chcemy się rozwijać i chcemy, żeby było więcej, inaczej, lepiej - musi być infrastruktura: zmieniana, dobudowywana, budowana, doskonalona. I dla trzyosobowych zespołów i dla wielkich światowych orkiestr. Wtedy i jedni i drudzy będą przyjeżdżać, grać, wychowywać, uczyć i dzięki temu będzie nam wszystkim na tym świecie... inaczej.
   Sorry za przydługi wpis, ale jak ktoś tego nie rozumie - trzeba.

   PS. Nie wierzę, że jesteś muzykiem. Aha - przepraszam. Jesteś "nazwijmy to muzykiem". To się chyba zgadza.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Moni

   wrocław chce sensu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   pół miliarda złotych
   rozumiesz?
   a teraz zobacz na stan komunikacji w mieście, stan ulic, brak obwodnicy w mieście itd.
   a teraz zobacz na kilometry połamanych chodników

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh

   moniu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Zlituj się.... sama infrastruktura budowana i dobudowywana i przebudowywana nic, absolutnie nic nie wnosi jesli jest nieprzemyślana. A to Forum jest wybitnie nieprzemyślane.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nic nie rozumiesz...

   Qwert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   To ty dalej nic nie rozumiesz, głupiutka dziewczyno.... GDYBY nie było takiego obiektu w mieście, podpisywał bym się pod tym nogami i rękami. Ale JEST. A właściwie SĄ. Osiem takich obiektów,...rozwiń całość

   To ty dalej nic nie rozumiesz, głupiutka dziewczyno.... GDYBY nie było takiego obiektu w mieście, podpisywał bym się pod tym nogami i rękami. Ale JEST. A właściwie SĄ. Osiem takich obiektów, dziewiąty jest kompletnie zbyteczny.

   PS "Nazwijmy to" dotyczyło "półetatu", nie "muzykiem". Polskiego w szkole nie było, rozumiem?

   PS 2: A "niewierz" sobie, co mnie to? :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak się będzie działo

   droga Moniu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   jak na stadionie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Haha

   Von Duppenstein (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Otóż to :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kto minusuje te wpisy?

   ?? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 9

   ratuszowe tu siedzą, zamiast pracować?
   a może ich praca polega na minusowaniu?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama