Turniej siatkarski w Oleśnicy zagrożony?

  Turniej siatkarski w Oleśnicy zagrożony?

  Jakub Guder; Twitter @JakubGuder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Nie wiemy, co robić dalej z turniejem - mówi Wojciech Rozdolski

  - Nie wiemy, co robić dalej z turniejem - mówi Wojciech Rozdolski ©Grzegorz Kijakowski

  Nie jest pewne, czy w tym roku w Oleśnicy zostanie zorganizowany charytatywny turniej siatkarski, na którym zawsze melduje się Skra Bełchatów
  - Nie wiemy, co robić dalej z turniejem - mówi Wojciech Rozdolski

  - Nie wiemy, co robić dalej z turniejem - mówi Wojciech Rozdolski ©Grzegorz Kijakowski

  Oleśnicki turniej to jedna z najmocniej obsadzonych imprez tego typu nie tylko w Polsce, ale też w Europie. We wrześniu ubiegłego roku odbyła się jego piąta edycja. Na Dolny Śląsk przyjechały Jastrzębski Węgiel, Tomis Constanta, Arkas Izmir i - jak co roku - Skra Bełchatów, w składzie której byli świeżo upieczeni mistrzowie świata: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Andrzej Wrona i Michał Winiarski.

  Okazuje się, że wcale nie jest pewne, czy w tym roku wielka siatkówka po raz szósty zawita do Oleśnicy. - Prawdę mówiąc, nie wiem, co zrobić. Jestem w kropce. Nie czujemy wsparcia dla siatkówki w Oleśnicy, klimatu na ten sport. Dodatkowo jesteśmy szykanowani przez część lokalnych mediów - mówi jeden z organizatorów turnieju Wojciech Rozdolski.

  - Tutaj nie chodzi o sam turniej, bo siatkówka w Oleśnicy to także zespół, który gra obecnie w II lidze (trzeci poziom rozgrywkowy) oraz dzieciaki trenujące u nas ten sport - wyjaśnia Rozdolski. - Poważnie rozmyślamy nad tym, czy to ma dalej sens - dodaje.

  W Oleśnicy podczas ostatnich wyborów samorządowych doszło do zmiany burmistrza. Na to stanowisko wybrany został Michał Kołaciński. Wygląda na to, że nowe władze do turnieju podchodzą z dystansem. - O to, czy turniej się odbędzie, trzeba pytać organizatorów. Władze Oleśnicy są otwarte na współpracę, jeśli oczywiście wszystkie środki zostaną rozliczone - powiedział nam kilka dni temu Michał Skrzypek, rzecznik burmistrza. Wczoraj nie udało nam się już z nim skontaktować.

  W 2015 roku Stowarzyszenie Rozwoju Sportu MOKiS Siatkarz Oleśnica ma otrzymać z budżetu miasta 76 tys. zł dotacji. To o 9 tys. zł mniej niż rok temu. Wnioskowało o 120 tys. zł. Dla porównania piłkarze Pogoni Oleśnica (lider wrocławskiej okręgówki, szósty poziom) dostaną 90 tys. zł.

  >

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   turniej

   maciek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nie kibic tylko ,miłośnik nowej władzy.łukaszek.którt zapomniał,kto go karmił wcześniej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Siatkówkę w Oleśnicy widzę ogromną

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "Nie czujemy wsparcia dla siatkówki w Oleśnicy" - to jest kluczowe sformułowanie. I bynajmniej nie chodzi tu o nowe władze miasta, lecz generalnie o postrzeganie siatkówki w Oleśnicy przez jej...rozwiń całość

   "Nie czujemy wsparcia dla siatkówki w Oleśnicy" - to jest kluczowe sformułowanie. I bynajmniej nie chodzi tu o nowe władze miasta, lecz generalnie o postrzeganie siatkówki w Oleśnicy przez jej mieszkańców. Najlepiej odzwierciedla to frekwencja kibiców na meczach - jakby nie patrzeć - drugiej ligi. Skromniutka. Niestety! A i na turnieje z udziałem gwiazd poza ostatnim, bywało, że trudno było ściągnąć kibiców. Coś tu jest nie tak? Z jednej strony zazdrośni działacze innych dyscyplin, którym u boku wyrośl rywal do miejskich dotacji, z drugiej prezes Siatkarza, który - nie umniejszając jego wspaniałym inicjatywom - zrobił, wydaje mi się, bardzo dużo, aby zrazić pół - a może i więcej - miasta do siebie, do klubu i do dyscypliny. Wyraźne zaangażowanie w kampanii wyborczej po stronie byłego burmistrza, myślę, że też nie przysporzyło zwolenników tej dyscyplinie. Nie wiem, na jakiej podstawie autorowi artykułu "wydaje się, że nowe władze do turnieju podchodzą z dystansem". Dzielą "krótką kołdrę" między zainteresowane strony i tyle. Na dzień dzisiejszy, jest II liga, jest turniej, ale klimatu nie ma! Siatkówka w Oleśnicy ma sens Panie Prezesie, ale dużo trzeba będzie zrobić, aby zmienić atmosferę wokół niej. Narzekanie na obecne władze miasta na to, że dały 10 tys. w mniej lub więcej, na pewno tej atmosfery nie poprawi. Nie tędy droga.
   Kibic Siatkówki
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Typowa jazda.

   Satyr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Turniej to promocja Oleśnicy , ale widać ,że aktualny Burmistrz słomy z butów jeszcze nie wyciągną i sekuje ludzi z inicjatywą , pasjonatów siatkówki. Typowe dla Szczepu Piastowego jak jesteś dobry...rozwiń całość

   Turniej to promocja Oleśnicy , ale widać ,że aktualny Burmistrz słomy z butów jeszcze nie wyciągną i sekuje ludzi z inicjatywą , pasjonatów siatkówki. Typowe dla Szczepu Piastowego jak jesteś dobry to, do wora i zatopić. Oleśniczanie nie dajcie się miernocie zasiadającej w ratuszu. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dolnoślązak

   smutek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Żal tych nowych władz. Poprzedni burmistrz był znakomitym gospodarzem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama