Barbara Piasecka-Johnson była znana jako kolekcjonerka sztuki, posiadała jedną z najpoważniejszych kolekcji na świecie. Ostatnie lata swojego życia spędziła w Sobótce. Zmarła 1 kwietnia 2013 r.
Na aukcji wystawiono wyposażenie podwrocławskiego domu Barbary Piaseckiej-Johnson, m.in. stare meble, np. z Włoch czy Wielkiej Brytanii. Na licytację trafiły również srebra stołowe, porcelana oraz dwa XVIII-wieczne rysunki.
Przeczytaj więcej: Kim była Barbara Piasecka-Jonhson
Najdroższym przedmiotem licytowanym był kabinet w chińskim stylu z połowy XVIII wieku. Cena wywoławcza wynosiła 18 tys. zł. Już za 50 zł można było kupić talerz platerowany z ażurowym brzegiem. Za osiemnastowieczny, dębowy kredens trzeba było zapłacić 11 tys. zł.
Miłośnicy gry w bilard mogli kupić za 9 tys. zł stół bilardowy i stojak na kije bilardowe. Stół, wykonany w Anglii, ma blat obiadowy. Sekretarzyk-biblioteczka z pierwszej połowy XIX w., również zrobiony w Anglii, można było kupić za 8 tys. zł, a barokowe lustro ze złoconego drewna za 2,5 tys. zł. Fani szampana mogli stać się właścicielami kryształowych kieliszków do tego trunku za tysiąc złotych.
Swojego nowego właściciela znalazły dwa krzesła mahoniowe. Kupiono je za 2,5 tys. zł. Za tysiąc złotych sprzedano dwa świeczniki z brązu.
Pieniądze z aukcji zasilą, zgodnie z ostatnią wolą Barbary Piaseckiej-Johnson, konto fundacji, którą założyła. Nie wiadomo jeszcze co stanie się z domem milionerki w Sobótce, którym zarządza fundacja.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?