[KONCERN APPLE] Tim Cook zamierza rozdać swój majątek na...

  [KONCERN APPLE] Tim Cook zamierza rozdać swój majątek na cele charytatywne. A ma co oddawać...

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Dyrektor generalny koncernu Apple, Tim Cook, ogłosił, że oddaje swój majątek na cele charytatywne. Wartość fortuny Amerykanina szacuje się na 785 milionów dolarów.
  W wywiadzie dla magazynu ,,Fortune" Cook wyznał, że planuje rozdać całą swoją fortunę na cele dobroczynne i już jakiś czas temu zaczął to dyskretnie robić. Wyjątkiem będzie tylko kwota, którą zamierza przeznaczyć na opłacenie przyszłych studiów swojego 10-letniego bratanka - podaje The Times. - Trzeba być kamykiem w stawie, który robi dużą falę - powiedział szef koncernu Apple, który stwierdził także, że dla jego firmy zawsze ważniejsza była chęć zmieniania świata niż zarabianie pieniędzy.

  Łącznie fortuna biznesmena wynosi blisko 785 milionów dolarów amerykańskich.

  55-letni Tim Cook pracuje w Apple od 1998 roku, a dyrektorem generalnym elektronicznego koncernu został w sierpniu 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku współzałożyciela firmy Steve'a Jobsa, który zmarł na nowotwór kilka miesięcy po swojej rezygnacji.

  W ostatnim czasie coraz więcej milionerów i miliarderów decyduje się na oddawanie części swoich majątków na cele charytatywne. Cook poszedł między innymi w ślady założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, oraz brytyjskiego biznesmena, Richarda Bransona.

  Dobroczynną działalność najbogatszych ludzi na świecie zapoczątkowała kampania ,,Giving Pledge", której pomysłodawcą był współzałożyciel Microsoftu Bill Gates. Kampania zachęca miliarderów do oddawania większości swoich fortun potrzebującym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama