Lufthansa wiedziała o depresji pilota Andreasa Lubitza....

  Lufthansa wiedziała o depresji pilota Andreasa Lubitza. Linie wypłacą gigantyczne odszkodowanie?

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Podczas treningów w Szkole Lotniczej Lufthansy, Andreas Guenter Lubitz - pilot, który celowo doprowadził do katastrofy Airbusa A320 we francuskich Alpach - wymieniany był jako osoba nie nadająca się do pełnienia obowiązków lotniczych. Wszystko dlatego, że spędził półtora roku lecząc się psychiatrycznie. Musiał powtarzać przez to pewne kursy. Jak podają źródła, na które powołuje się „The Times” powód był oczywisty – mężczyzna cierpiał na depresję.
  Możliwe, że Lufthansa będzie zmuszona wypłacić ponad 100 milionów funtów odszkodowania. Prezes firmy, Carsten Spor przyznał, że Lubitz faktycznie wielokrotnie przerywał treningi. Nie zdradził jednak dlaczego. Następnie dodał, że ostatecznie nie tylko przeszedł on wszystkie testy medyczne, ale także każdy możliwy test kwalifikacyjny.


  CNN Newsource/x-news


  Bronił mężczyzny mówiąc, że był on w stu procentach przygotowany do swojej pracy. Kolega ze szkoły Lubitza dodał w gazecie Frankfurter Allgemeine Zeitung, że pilot cierpiał na syndrom wypalenia zawodowego. Przed katastrofą miał zaś przeżywać osobisty kryzys po tym, jak załamał się jego związek z dziewczyną. - Brakuje nam słów. Sześć lat temu w szkoleniu drugiego pilota nastąpiła przerwa, ale jego osiągnięcia były bez zarzutu. Przeszedł wszystkie nasze standardowe procedury i był całkowicie zdolny do latania. Nie zaobserwowaliśmy żadnych nieprawidłowości w jego zachowaniu - powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansy. - Możemy tylko spekulować na temat motywów jego działania – dodał Spohr.

  Czytaj także: Andreas Lubitz przed katastrofą przeżył zawód miłosny? Co policja znalazła w domu pilota Germanwings

  W jego teczce personalnej przechowywanej w Federalnym Urzędzie Lotnictwa znajduje się oznaczenie "SIC". Wskazujące ono na konieczność regularnych badań medycznych. Symbol ten znajduje się też w pozwoleniu na kierowanie samolotami Lubicza – podaje TVN24.

  Co jeszcze wiemy o drugim pilocie, który doprowadził do śmierci wszystkich 150 pasażerów rejsu 4U9525? 28-letni Lubitz był mieszkańcem Montabaur (Nadrenii) w zachodnich Niemczech. Jego matka grała na organach w kościele, ojciec jest biznesmenem. Pracował jako pilot w linii Germanwings od września 2013 roku i miał na koncie 630 godzin lotów. To pierwsza firma, w której pracował jako pilot.

  Jak twierdzą bliscy Lubitza, mężczyzna był pogodnym człowiekiem i nie sprawiał wrażenia, że byłby w stanie dopuścić się aż tak radykalnego czynu. - Nie wiem, co powiedzieć. Nie umiem tego wytłumaczyć. Znałem Andreasa, dlatego to jest dla mnie niepojęte - powiedział Peter Ruecker, znajomy Lubitza z lokalnego klubu lotniczego, w którym 28-latek otrzymał licencję pilota. - Był zwyczajnym chłopakiem, bardzo zabawnym. Momentami był tylko cichy i nieśmiały - dodał Ruecker.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To była zbrodnia

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   O celowym działaniu drugiego pilota świadczy zablokowanie drzwi, tak aby kapitan nie mógł ich otworzyć z zewnątrz. W razie przypadkowej utraty świadomości przez drugiego pilota (zawał, wylew krwi),...rozwiń całość

   O celowym działaniu drugiego pilota świadczy zablokowanie drzwi, tak aby kapitan nie mógł ich otworzyć z zewnątrz. W razie przypadkowej utraty świadomości przez drugiego pilota (zawał, wylew krwi), drzwi nie byłyby zablokowane i kapitan otworzyłby je awaryjnie, wpisując odpowiedni kod. Również przestawienie autopilota na zniżanie świadczy o celowym działaniu. Potworna zbrodnia, wręcz niepojęta. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i po co te g***** blokady na inne kraje!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama