Rusza opóźniony remont ulicy Starogroblowej. Na kierowców...

  Rusza opóźniony remont ulicy Starogroblowej. Na kierowców czekają zmiany (ZDJĘCIA)

  Ewa Wilczyńska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rusza opóźniony remont ulicy Starogroblowej. Na kierowców czekają zmiany (ZDJĘCIA)
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Ewa Wilczyńska

  W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Starogroblowej. Z tego powodu w nocy z piątku na sobotę zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Kierowcy nie muszą jednak obawiać się utrudnień.
  Przebudowa dotyczy 250-metrowego fragmentu ulicy Starogroblowej. Do tej pory było tam wąskie gardło, ze względu na zwężenie pod wiaduktem kolejowym. Po remoncie kierowcy będą jeździć po dwóch pasach w każdą stronę, powstanie też droga rowerowa, torowisko tramwajowe i szersze chodniki. Nowa droga powstanie dwa lata później niż początkowo planowali urzędnicy. Teraz prawdopodobnym terminem oddania wyremontowanej Starogroblowej jest koniec 2015 roku.

  Wprawdzie wykonawca tego projektu, firma Drobud, został wybrany już w połowie 2012 roku. Nie mógł jednak rozpocząć prac, dopóki kolejarze nie zakończą przebudowy wiaduktu. A ta się opóźniała. Na początku główny wykonawca ogłosił upadłość i trzeba było zmienić lidera konsorcjum. PKP PLK tłumaczyło także opóźnienia koniecznością usuwania licznych kolizji z instalacjami podziemnymi, których nie było na żadnych planach. Na przeszkodzie miały także stanąć niewybuchy z czasów II wojny światowej. Podwykonawcy zwracali za to uwagę na skomplikowane procedury na kolei, które wydłużały budowę.

  Teraz wiadukt jest już prawie ukończony. W poniedziałek pełną parą ruszają prace dotyczące przebudowy ulicy. Na początku powstanie instalacja wodociągowa i kanalizacja.

  Rozpoczęcie budowy to także zmiany dla kierowców. Jak zapewnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji - na lepsze. Do tej pory auta z Długiej w kierunku Popowickiej przejeżdżały drogą, znajdującą się po lewej stronie przęsła wiaduktu. Za to te jadące od strony Popowickiej musiały korzystać z objazdu wyznaczonego przez ulice Starograniczną i Gnieźnieńską.

  Od nocy z piątku na sobotę będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Zarówno kierowcy jadący od strony ulicy Popowickiej, jak i Długiej, będą mogli korzystać z tymczasowej jezdni wybudowanej pod nowym przęsłem wiaduktu kolejowego, znajdującym się po prawej stronie patrząc od ulicy Długiej. Istniejący przejazd i objazd zostaną zamknięte dla ruchu.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bajki

   dark (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sprostowanie. Po remoncie powstanie nie torowisko tramwajowe, a.... rezerwa na torowisko tramwajowe. A torowisko powstanie wtedy jak kolejarze przebudują wiadukt przy Gnieźnieńskiej. No chyba że...rozwiń całość

   Sprostowanie. Po remoncie powstanie nie torowisko tramwajowe, a.... rezerwa na torowisko tramwajowe. A torowisko powstanie wtedy jak kolejarze przebudują wiadukt przy Gnieźnieńskiej. No chyba że Król Rafał I się zlituje i sypnie groszem po kolejnych wyborach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja

   nie zapomnialem.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   a wiadukt na Dlugiej kiedy zaczną robić??? Torowisko samo się nie zbuduje


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to zadanie nie jest jeszcze planowane

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   może za jakieś naście lat

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ta sama trasa kolejowa wiadukt przy centrum handlowym magnolia...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   i strzegomskiej... 2 malo znaczace dla magistratu wiadukty kolejowe ktore dla lokalnej ludnosci maja duze znaczenie bo skracaja droge na wroclawskie osiedla muchobor i nowy dwor a takze na lotnisko...rozwiń całość

   i strzegomskiej... 2 malo znaczace dla magistratu wiadukty kolejowe ktore dla lokalnej ludnosci maja duze znaczenie bo skracaja droge na wroclawskie osiedla muchobor i nowy dwor a takze na lotnisko z centrum... pora wykonac k*** magnolii utwardzona nawierzchnie i polaczyc ul.stargardzka z centrum handlowym... na tyle stac magistrat bo to odcinek niecalych 50metrow... zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie do końca

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Po pierwsze:koło CH Magnolia to nie jest to ta sama linia kolejowa.
   Po drugie: ulica stargardzka to boczna Metalowców.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama