Niedziela palmowa 2015 już 29 marca. Jak zrobić palmę...

  Niedziela palmowa 2015 już 29 marca. Jak zrobić palmę (WIDEO)

  TVP/x-news / red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  palma wielkanocna
  1/8
  przejdź do galerii

  palma wielkanocna ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Niedziela Palmowa zwana jest także Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Kwietną bądź Niedzielą Wierzbną. Obchodzi się ją na siedem dni przed Wielkanocą. To właśnie Niedziela Palmowa rozpoczyna tzw. Wielki Tydzień. W 2015 roku Niedzielę Palmową obchodzimy 29 marca.
  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona okres duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.W okresie Wielkiego Tygodnia mamy przeżywać mękę Chrystusa - wyciszyć się, skupić, oddać wierze. W Polsce Niedzielę Palmową obchodzimy od średniowiecza. Jej symbolem są palmy, przynoszone do kościoła.

  W programie „Pytanie na śniadanie” zaproszeni goście z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie zaprezentowali jak wykonać tradycyjną palmę kurpiowską. Opowiedziano, także o palmach góralskich oraz wiedeńskich, które wytwarzane są z zasuszonych kwiatów, mchów i traw. O znaczeniu długości wielkanocnej palmy wypowiedział się Aleksander Robotycki - Aspekt magii sympatycznej, im coś dłuższe tym dla kogoś lepiej.

  Jak wykonać wielkanocną palmę?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama